X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
cukier

Prywatyzacja polskich cukrowni i obecna sytuacja na rynku

– Zamykanie cukrowni było procesem nieuchronnym, mniejsze zakłady nie wytrzymywały konkurencji i były przejmowane przez większe – powiedział Stanisław Lubaś, przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Cukrowniczego NSZZ "Solidarność". – Obecna sytuacja na rynku cukrowniczym to w pewnej mierze wynik działania Unii Europejskiej – dodał w audycji "Kulisy Spraw".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 regiony cukier przemysł gospodarka polska buraki

Słodzenie coraz tańsze, ceny cukru najniższe w historii

Ceny cukru na świecie i w Unii osiągnęły najniższe poziomy w historii. Od początku roku jego cena spadła na światowych giełdach prawie o jedną czwartą. To dobra wiadomość dla konsumentów - polscy klienci mogą kupić cukier za ok. 2 zł/kg, to o prawie złotówkę taniej, niż rok temu. Gorzej z plantatorami buraków cukrowych - ich sytuacja staje się dramatyczna.
Zobacz więcej na temat:  cukier ceny rolnictwo Unia Europejska GOSPODARKA

Podatek od cukru pomoże walczyć z otyłością?

Jest między innymi na Węgrzech, w Niemczech, Francji, Meksyku i Wielkiej Brytanii, wycofała się z niego Dania. Chodzi o tak zwany podatek od cukru, który miałby być nałożony także w Polsce dla tych producentów żywności, którzy dodają do niej cukier, czyli niemal na wszystkich. Ministerstwo Finansów się przygląda tym rozwiązaniom - mówi Paweł Jurek z biura prasowego resortu.
Zobacz więcej na temat:  cukier Aleksandra Tycner