Rodzina 500+. Na wakacje, AGD czy rozwój rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 17:15
Od pięciu miesięcy polskie rodziny mogą liczyć na pomoc państwa. - Program "Rodzina 500+" jest dobrym zastrzykiem pieniędzy, ale nie sądzę, żeby wpłynął na rozwój demograficzny. Tak przynajmniej wskazują różne badania - przekonuje ekspert polityki społecznej Izabela Przybysz.
Audio
  • "Rodzina 500+" - jak funkcjonuje program wspierania polskich rodzin? (Czat Czwórki/Czwórka)
Świadczenie na pierwsze lub jedyne dziecko otrzymują tylko te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych netto lub 1200 złotych netto - jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne.
Świadczenie na pierwsze lub jedyne dziecko otrzymują tylko te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych netto lub 1200 złotych netto - jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne. Foto: Glow Images/East News

Wniosek o przyznanie świadczenia trzeba składać co roku. Można to zrobić przez internet lub osobiście w gminie. W tej chwili z programu korzysta 2,5 miliona rodzin. I zdaniem ekspertów - już widać tego efekty, m.in. w gospodarce.

Jak rodziny wykorzystują dodatkowe fundusze? Na co je przeznaczają? Czy program może wesprzeć polską gospodarkę? I jak można go udoskonalić? O tym w rozmowie z gośćmi Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Izabela Przybysz (ekspert polityki społecznej, Rodzinny Instytut Spraw Publicznych), Mateusz Zaręba (socjolog, Uniwersytet SWPS), Łukasz Piechowiak ( Fundacja "Krakowskie Przedmieście")

Data emisji: 29.08.2016

Godzina emisji: 15.10

kul/ab

Czytaj także

Robert Gondek. Człowiek, który chce spojrzeć na Afrykę z góry

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 17:50
- Afrykańskie góry są stosunkowo mało uczęszczane. Po zdobyciu Kilimandżaro postanowiłem, że wejdę także na inne - wspomina Robert Gondek, twórca projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gabi Barnat. Znajomi mówią o niej "dzikuska"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 14:12
- Gdy wychodzimy poza swoja strefę komfortu, to odkrywamy piękniejsze rzeczy o sobie - mówi Gabi Barnat, która rzuciła pracę w korporacji i ruszyła w świat. - To przestrzeń na to, by walczyć ze swymi barierami i ograniczeniami - dodaje.
rozwiń zwiń