Autostopem przez Azję. Jak zorganizować podróż na inny kontynent?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 14:56
Wybrała się w samotną podróż. Przez 111 dni odwiedziła 11 krajów Azji. Wszędzie poruszała się autostopem. Wszyscy mówili jej, że to niebezpieczne. Ona, śmiejąc się, spakowała plecak i po dwunastu godzinach znalazła się na drugim końcu świata. 
Audio
  • Podróżniczka Paulina Żarnoch opowiada o swoich podróżach po Azji
Wyspy Tajlandii, Azja
Wyspy Tajlandii, Azja Foto: pixabay/Akyurt Engin

tajlandia 1200.jpg
Podróże inspirowane... Czwórką. RPA, Malezja, Nowa Zelandia

Jak to się stało, że niespełna 23-letniej podróżniczce udało się zobaczyć tak wiele, w tak krótkim czasie? Gość Czwórki opowiada, że zaczęło się od marzenia, które tuż po ukończeniu szkoły postanowiła wprowadzić w życie. - Skończyłam liceum, zdałam maturę i... inaczej niż rówieśnicy postanowiłam zejść z utartej ścieżki. Zamiast zdawać na studia postanowiłam zrobić sobie przerwę. Miał to być tzw. "gap year", ale obecnie moja podróż trwa już trzy lata - mówiła Paulina Żarnoch, podróżniczka.

Paulina Żarnoch Dobrym pomysłem w krajach azjatyckich jest wypożyczenie skutera. Można na nim dotrzeć do miejsc, które znajdują się poza utartym szlakiem turystycznym

- Zaczęłam od podróży po Europie. W pewnym momencie poczułam, że miasta, które odwiedzam są do siebie bardzo podobne, a ja wiedziałam, że chcę czegoś więcej. Azja wydawała mi się idealnym wyborem na pierwszą, dłuższą podróż - opowiadała.

Paulina Żarnoch Różnice kulturowe są zauważalne gołym okiem, natomiast ja, będąc gościem w ich kraju starałam się dostosowywać do ich kultury i tradycji

Jak zorganizować podróż na inny kontynent? I dlaczego Azja stała się tak popularnym kierunkiem turystycznym? Który kraj wybrać na pierwszą podróż? Co warto zobaczyć będąc w Azji i ile może kosztować nas taka wyprawa? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Paulina Żarnoch, podróżniczka

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 16.07

ac

Czytaj także

Podróż po Wietnamie. Kontrasty i podobieństwa

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 19:30
Kiedy znajdujesz się po drugiej stronie kuli ziemskiej, możesz spodziewać się szoku kulturowego. Po jakimś czasie jednak zaczynasz zauważać też podobieństwa z krajem macierzystym. Tego doświadczyli Rafał Socha i Kajetan Łukomski w Wietnamie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azja: fuzja wielu kultur i... pięciu smaków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 17:45
- Jest wiele stereotypów, dotyczących Azjatów. W Japonii wcale nie jada się sushi na co dzień, w Chinach ryż zastapić można makaronem, a w Korei Południowej nie pracuje się po 16 godzin - przekonywała Iga Miłosławska, podróżniczka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samotnie przez świat. Czego uczą nas podróże?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:50
Podróże to sposób nie tylko na poznawanie świata, ale także siebie samego. - To szkoła życia, uczysz się sobie radzić, gdy jesteś zdany na siebie i musisz sam sobie zaufać. Konsekwencje twoich decyzji są natychmiastowe i najczęściej są bardzo intensywne. Najczęściej też nie da się ich cofnąć - mówił Patryk Strzałkowski, podróżnik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż życia - autostopem do Wietnamu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 18:50
Mirek Tran wyruszył w podróż autostopem z Polski do Wietnamu, aby zobaczyć się z rodziną. W Czwórce opowiada o swoich przeżyciach i przygodach. - Przemierzyłem 11 krajów, a cała podróż zajęła mi trzy miesiące i jeden tydzień - chwali się Czwórkowy gość. Ile czasu się do tej eskapady przygotowywał?
rozwiń zwiń