Podróże inspirowane... Czwórką. RPA, Malezja, Nowa Zelandia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 14:00
- Po latach słuchania Czwórki i czytania książek podróżniczych stwierdziłem, że muszę to zrobić i dałem sobie termin graniczny do 30-stki. W lutym tego roku skończyłem 29 lat i postanowiłem wyruszyć w drogę - mówił podróżnik Paweł Eisenbart. 
Audio
  • Paweł Eisenbart o podróżach, autostopie i spełnianiu marzeń (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

morze plaża 1200.jpg
Kołobrzeg. "Miasto otwarte przez cały rok"

Jak opowiadał w rozmowie z Kamilem Jasieńskim pomysł podróży poza kontynent zrodził w jego głowie wiele lat temu, ale na drodze do realizacji marzenia ciągle stawało wiele przeszkód. Największą z nich było przekonanie, że nie poradzi sobie z tak dużym przedsięwzięciem. - Wydawało mi się, że to nie dla mnie, że nie dam sobie z tym rady, mój angielski jest za słaby i nie odważę się na taką podróż - opowiadał gość Czwórki.

Podróżnik przyznał, że nie miał konkretnego planu. Swoją podróż rozpoczął od zakupu biletu do RPA, a kolejne destynacje były wynikiem zupełnego przypadku. - Planowania nie polecam. Kiedy wszystko zaplanowane jest "od linijki" to omija się najciekawsze rzeczy. Dzięki temu, że nie miałem dużego planu poleciałem do Nowej Zelandii, bo trafiła się taka okazja. Spełniłem swoje duże marzenie, żeby ten kraj zobaczyć - wyjaśniał.

Co było impulsem do wyruszenia w pierwszą międzykontynentalną podróż? Jak to się stało, że z Kapsztadu podróżnik trafił do Malezji i... Japonii? Jak wygląda autostop w Nowej Zelandii? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Pawłem Eisenbartem. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Paweł Eisenbart (podróżnik)

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Busem przez świat. Od Alaski do Ziemi Ognistej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 14:50
- To będzie jak do tej pory nasza największa wyprawa. Chcemy pokonać trzy Ameryki, czyli taką trasę jak Tony Halik, tyle że w odwrotną stronę - opowiadali w Czwórce Ola i Karol, podróżnicy i autorzy bloga "Busem przez świat".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariat w Timorze Wsch. "To kraj, o którym zapomniał świat"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 15:46
Timor Wschodni, 15-letni, a zarazem najmłodszy kraj Azji Południowo-Wschodniej, to dawna portugalska kolonia, która ma za sobą trudną, bolesną historię. Kamila Kowalewska pojechała właśnie tam, by wspomóc działania lokalnej organizacji ekologicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń