Tajemnice polskich miejscowości. UFO w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 22:55
Od lat świat elektryzują doniesienia o wizytach kosmitów na Ziemi. W naszym kraju także nie brakuje miejsc, w których rzekomo miało dojść do spotkań z kosmitami. Jednym z nich jest wieś położona w woj. lubelskim - Emilcin.  
W Emilcinie, w woj. lubelskim, w roku 1978 miało dojść do spotkania z kosmitami
W Emilcinie, w woj. lubelskim, w roku 1978 miało dojść do spotkania z kosmitamiFoto: shutterstock/Marti Bug Catcher

W środowisku wielbicieli UFO nie ma osoby, która by nie słyszała o zdarzeniu w Emilcinie. Miało tam dojść do rzekomego spotkania z kosmitami. W tym roku, od tego wydarzenia minęły 44 lata.


Bliskie spotkanie z kosmitami

- 10 maja 1978 r., jadący z pola wozem Jan Wolski, miał spotkać na swojej drodze dziwne postaci. Ubrane były w czarne kombinezony, miały oliwkową skórę i skośne oczy. Porozumiewały się niezrozumiałym językiem - mówi Ryszard Łoziński, przewodnik po Lublinie i woj. lubelskim. - Wskoczyły na furmankę, jak to miejscowi mają w zwyczaju, korzystając z podwózki. Gdy dojechali do polany, oczom rolnika ukazał się statek kosmiczny, do którego istoty go zaprosiły. 

Tam kosmici, kazali się rolnikowi rozebrać i poddali go badaniom używając do tego "talerzyków". Przebadali całe jego ciało i wypuścili. - Pan Wolski zaraz o wydarzeniu powiadomił swoją rodzinę i sąsiadów, którzy natychmiast udali się na wskazaną polanę - opowiada rozmówca Jędrzeja Rosiewicza. - Dziwnego obiektu jednak już nie było  Było natomiast ugniecione po nim miejsce.

 

Sensacja wśród ufologów

Opowieść Wolskiego, który cieszył się dobrą reputacją, wywołała niemałą sensację. Do wsi zaczęli przyjeżdżać milicjanci, dziennikarze i poszukiwacze kosmitów nie tylko z Polski. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, w 2005 roku w Emilcinie powstał nawet pomnik UFO.

- Pomnik ten ma uwiarygadniać całe wydarzenie. Mówi się, że jest to najlepiej udokumentowane spotkanie z kosmitami w Polsce - mówi Anna Ewa Soria, współautorka bloga "Kazimierz na weekend i na co dzień". - Mówiło się też o tym, że trawa na której miał lądować kosmiczny statek, a znajdująca się wokół pomnika w ogóle nie rośnie. Na pomniku umieszczono napis: "Prawda jeszcze nas zadziwi".


Źr. Youtube/UMCS/Instytut Historii TV/ Odwiedziny, czyli u progu tajemnicy


Potwierdzona prawdomówność

Niektórzy próbowali to zdarzenie wyjaśnić bliską lokalizacją lotniska, twierdząc, że mógł to być żart lotników. Jednak po sprawdzeniu, okazało się, że tego dnia nie odbywały się żadne loty.

Jan Wolski został poddany badaniom psychiatrycznym, neurologicznym, a wariograf potwierdził wiarygodność słów mieszkańca Emilcina. Sprawa do dziś została niewyjaśniona i prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się prawdy.


Posłuchaj
04:44 Czwórka/Czat Czwórki UFO_Emilcin 21.12.2022.mp3 W audycji mówimy o rzekomym spotkaniu z kosmitami w Emilcinie (Czat Czwórki/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Jędrzej Rosiewicz

Data emisji: 21.12.2022

Godzina emisji: 15.40

aw/kor

Czytaj także

Piramidy - nie tylko w Egipcie. Gdzie ich szukać w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 22:30
Aby móc podziwiać tajemnicze grobowce, nie trzeba rezerwować wycieczki do Egiptu. Wystarczy jedynie podróż samochodem, bowiem piramidy w Polsce również potrafią zaskoczyć ciekawą historią i architekturą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stary Hel - historia zatopionego miasta

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 18:20
Legendę o Atlantydzie zna chyba każdy. Mało kto jednak wie, że i Polska ma swoje zatopione miasto. Co wydarzyło się w Starym Helu?
rozwiń zwiń