Co niepokoi Marikę Martę Kosakowską w nowych technologiach?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 11:12
- Jestem trochę uzależniona od komórki, ale wszyscy jesteśmy już teraz uwiązani. Nawet osoby starsze mają telefony z wielkimi wyświetlaczami - mówiła Marika Marta Kosakowska w rozmowie z Justyną Tylczyńską.
Audio
  • Z jakich nowych technologii korzysta Marika? (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
Marika Marta Kosakowska
Marika Marta Kosakowska Foto: Czwórka
Sprawdź też:
paprodziad 1200.jpg
Paprodziad w świecie nowych technologii

W używaniu nowych technologii Marika Marta Kosakowska szczególnie czuje się nieswojo w tych momentach, gdy zdaje sobie sprawę, że niepokoi ją rozładowujący się lub pozostawiony w domu telefon komórkowy. - Dzisiaj człowiek czuje się dziwnie bez tych urządzeń. One są rodzajem klucza do internetowego świata, gdzie są relacje i kontakty - podkreślała. - Nie chodzi jedynie o możliwość szybkiego wydzwonienia pomocy. Gdy mamy jakieś wątpliwości, w komórce od razu możemy je zweryfikować - dodaje.

Pierwszym technologicznym gadżetem Mariki był magnetofon Grundig, który dawał jej nie tylko możliwość odtwarzania kaset, ale także rejestrowania tego, co chciała. Czy oprócz odczytów, bajek i wygłupów nagrywała już wtedy piosenki - tego dowiecie się słuchając nagrania całej rozmowy.

Posłuchaj także:
mozil piotr_kala 1200.jpg
Jak Czesław Mozil pokochał gry wideo

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 2.05.2017

Godzina emisji: 17.31

jsz/kul

Czytaj także

Hololensy. Czy zrewolucjonizują nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:47
Tym razem w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" testujemy gadżet, dzięki któremu możemy przebywać w dwóch światach jednocześnie - rzeczywistym i wirtualnym. A pomagają nam w tym eksperci: Łukasz Leśniak i Paweł Ruszlewski.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Interaktywne lustro. Pokaże to, co lubisz

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 10:52
Interaktywne lustro wyświetla nie tylko godzinę czy inne podstawowe informacje, ale również pozwala przeglądać w sklepie produkty, zmieniać ich kolor czy wybierać spośród dostępnych rozmiarów. O tym całkiem nowym gadżecie w Czwórce opowiadał jego twórca Arkadiusz Adamek.
rozwiń zwiń