Hololensy. Czy zrewolucjonizują nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:47
Tym razem w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" testujemy gadżet, dzięki któremu możemy przebywać w dwóch światach jednocześnie - rzeczywistym i wirtualnym. A pomagają nam w tym eksperci: Łukasz Leśniak i Paweł Ruszlewski.    
Audio
  • Hololensy - na czym polega ich innowacyjność? (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
  • Kiedy hololensy pojawią się w naszych domach? (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
  • Jak poradzić sobie z efektem odstawienia po użyciu hololensów? (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)

Hololensy to urządzenie lekkie w formie gogli, które zakładamy na głowę. Obsługuje się je za pomocą gestów i poleceń głosowych. - To jest urządzenie "mixed reality", która polega na wymieszaniu rzeczywistości z hologramami - tłumaczą Łukasz Leśniak i Paweł Ruszlewski. A do kogo skierowany jest ten nowy gadżet firmy Microsoft? - Być może za jakiś czas pojawi się on w naszych domach. Obecnie kierowany jest przede wszystkim do dużego przemysłu - wyjaśniają eksperci.  

Sprawdź też:
Halama 1200x660.jpg
Grzegorz Halama: nowe technologie są jak nóż

Hololensy to z całą pewnością urządzenie, które wywołuje euforię, a w Czwórce przekonuje się o tym prowadzący "TOP" Kuba Marcinowicz. A jak poradzić sobie z efektem odstawienia hololensów po tygodniowym użytkowaniu? Tego dowiecie się słuchając nagrania rozmowy oraz oglądając wideo prosto z Czwórkowego studia.

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"  

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Goście: Łukasz Leśniak i Paweł Ruszlewski (Senfino)

Data emisji: 16.03.2017

Godzina emisji: 18.05

jsz/kul

Czytaj także

Jak przechowywać dane? "Najlepiej w segregatorze"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:30
Płyty CD, pendrivy, karty pamięci mają ułatwić nam życie. Czy są jednak niezawodnymi narzędziami do archiwizowania wspomnień?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe technologie. Co nas czeka w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 10:07
Inteligentne domy, autonomiczne samochody, rozszerzona rzeczywistość... to tylko niektóre z chodliwych technologicznych nowinek. W "Pierwsze słyszę" sprawdzamy, które z nich już w tym roku mają szanse stać się naszą codziennością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złapane w sieci. Autorski przegląd internetu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 11:20
Co w ostatnim tygodniu zelektryzowało internautów, który youtuber zebrał najwięcej polubień i kto zasługuje na tytuł króla sieci? Zapraszamy na autorski przegląd informacji z sieci Mateusza Murawskiego z "Noizz.pl".
rozwiń zwiń