Zostań żołnierzem... rekrutacja przez smartfona

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 18:00
Aplikacja Zostań Żołnierzem RP to - obok portalu rekrutacyjnego - najszybsza forma kontaktu dla kandydata do służby w Wojsku Polskim.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Soft Light

Posłuchaj także
terytorialsi 1200.jpg
Zawsze gotowi, zawsze blisko. Kim są terytorialsi?

Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oraz wojskowi informatycy z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni stworzyli aplikację po to, by każdy, kto zdecyduje się na służbę w Wojsku Polskim, swój pierwszy krok mógł zrobić w sieci - aplikując do wojska drogą elektroniczną. - Jak zapewniają twórcy narzędzia, wystarczy założyć konto, wypełnić odpowiednie formularze i przesłać dokumenty - wyjaśnia dziennikarz Mateusz Kulik. 

Posłuchaj
02:36 CZWÓRKA TOP - zolnierz 28.04.2021.mp3 Test aplikacji: Zostań Żołnierzem RP (TOP/Czwórka)

Maksymalnie w ciągu dwóch tygodni od złożenia takiego wniosku kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić na rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz badania lekarskie.

Zostań Żołnierzem RP - Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych / Wojsko Polskie

Ministerstwo Obrony Narodowej zwraca uwagę, że korzystając z aplikacji lub z portalu rekrutacyjnego osoba zainteresowana służbą w Wojsku Polskim może szybciej niż dotychczas otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe w wojskach operacyjnych lub obrony terytorialnej. - Jeżeli wszystkie kryteria zostaną spełnione, to jeszcze tego samego dnia możemy liczyć na kartę powołania do służby przygotowawczej trwającej do 30 dni - mówi autor cyklu "Test aplikacji".

Posłuchaj także:

Twórcy pomyśleli również o tym, by w aplikacji znalazło się więcej funkcjonalności. Program służy więc nie tylko do rekrutacji w szeregi armii, ale pozwala też uzyskać wiele ciekawych informacji. Przykładowo, sprawdzimy jakim wyposażeniem dysponuje wojsko i jakie plany modernizacyjne ma kierownictwo MON. Dotąd za pośrednictwem aplikacji chęć założenia munduru zadeklarowało ponad 22 tysiące osób.

Zostań Żołnierzem RP - OSAS / Wojsko Polskie

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 28.04.2021

Godzina emisji: 17.15

kul

Czytaj także

Czwórka w świecie podcastów. Słuchaj nas non-stop!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 14:34
Gramy dla Was nieprzerwanie przez całą dobę. Ale też rozmawiamy, informujemy, polecamy, sprawdzamy, co ciekawego na świecie. Serwujemy muzykę, newsy, zabieramy Was w światy kultury, nauki, sportu, psychologii, e-sportu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komunikatory internetowe - co o nas wiedzą?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 12:26
Decydując się na korzystanie z komunikatora internetowego, oddajemy jego właścicielom swoje dane. Niektóre z nich proszą jedynie o nasz numer telefonu, inne o dostęp do wielu informacji o nas. 
rozwiń zwiń