Internet na szczycie Kilimandżaro. Zrób sobie stream ze wspinaczki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2022 18:45
Home office na Kilimandżaro albo relacjonowanie na żywo swojej wspinaczki po pionowej ścianie - to teoretycznie mogłoby być możliwe dzięki szybkiemu internetowi, który na stokach najwyższej góry Afryki postanowiły zainstalować władze Tanzanii.
Zasięg internetowy w sercu gór? To ma być możliwe
Zasięg internetowy w sercu gór? To ma być możliweFoto: Shutterstock.com

Na czwartej co do wielkości górze na świecie, na wysokości niemalże 6 tys. metrów nad poziomem morza zainstalowany ma zostać superszybki internet. Taką informację podał w swoich social mediach i podczas konferencji prasowej tanzański minister informacji, komunikacji i cyfryzacji Nape Moses Nnauye. Relacje na żywo ze wspinania będą więc mogli prowadzić miłośnicy ekstremalnych wypraw.

Jak mówiła reporterka Czwórki Marta Zinkiewicz, powstał też plan, by do końca tego roku połączenie internetowe zamontować na jeszcze jednym, położonym niemal równie wysoko górskim szczycie, czyli Uhuru Peak, który ma wysokość około 19 291 stóp - to jest 5880 metrów nad poziomem morza.

- Kilimandżaro jest niezwykle ważnym punktem dla turystyki zarówno Tanzanii, jak i Kenii - opowiadała dziennikarka. - Sieć przekona z pewnością wielu bardziej profesjonalnych turystów, by się tam wybrać, a potem publikować w sieci swoje poczynania. Dodatkowo internet ma poprawić bezpieczeństwo odwiedzających i tragarzy w tym regionie - wyliczała. - Będą oni mogli łączyć się ze sobą na bieżąco, weryfikować i śledzić wzajemnie swoje trasy i dzięki temu podróżować bardziej świadomie - podkreślała. Na razie zasięg internetowy obejmuje tylko Horombo Hut, który znajduje się około 12 200 stóp, czyli 3720 metrów nad poziomem morza.

Posłuchaj
04:22 2022_09_06 18_04_25_PR4_TOP kilimandżaro.mp3 Internet na szczycie Kilimandżaro (TOP/Czwórka) 

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Jan Olejniczak

Materiał przygotowała: Marta Zinkiewicz

Data emisji: 06.09.2022

Godzina emisji: 18.15 

kd

Czytaj także

Jak nie dać się oszukać w sieci? Gdzie szukać informacji?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 09:00
Cyberprzestępcy nie próżnują, każdego dnia pojawiają się nowe metody wyłudzeń nie tylko danych, ale i pieniędzy. Żeby walczyć z tym zjawiskiem powstaje coraz więcej stron i aplikacji informujących o nowych zagrożeniach w internecie.
rozwiń zwiń