Airflo - "zielona ściana" do walki ze smogiem i wirusami

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 19:20
MLM, projekty inwestycyjne i mleczarskie, OZE, medycyna, nowe technologie - Kamil Romuald Kozłowski działał w wielu branżach. Jego najnowszy projekt dotyczy mebli, które w połączeniu z technologią są w stanie eliminować z pomieszczeń smog oraz wirusy, bakterie i grzyby.  
- Mamy coraz większą świadomość tego, jak na nasze zdrowie wpływa powietrze, którym oddychamy i jak ważną rolę w tym procesie odgrywają rośliny - mówi Kamil Romuald Kozłowski. (zdj. ilustracyjne)
- Mamy coraz większą świadomość tego, jak na nasze zdrowie wpływa powietrze, którym oddychamy i jak ważną rolę w tym procesie odgrywają rośliny - mówi Kamil Romuald Kozłowski. (zdj. ilustracyjne)Foto: SINITAR/shutterstock.com

"Lubię, jak jest ładnie"

Innowacyjny mebel powstał w ramach start-upu Airflo, którego gość Czwórki jest współtwórcą. - Sam pomysł wziął się z przypadku. Po tym, jak dołączyłem do programu MedBiz Innovations, mieliśmy stworzyć innowację medtechową. Postanowiłem wykorzystać doświadczenie zdobyte w trakcie studiów medycznych i praktyk w szpitalach i połączyć je ze zmysłem estetycznym - opowiada. - Lubię, kiedy jest ładnie, a w szpitalach na ogół tak nie jest. Dlatego postanowiłem wykorzystać rośliny. Ponieważ cała historia działa się w pandemii, razem z moją grupą projektową połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i stworzyliśmy Airflo. Młodzi innowatorzy zdobyli pierwsze miejsce w konkursie MedBiz Innovations, gdzie Airflo zostało uznane za najbardziej innowacyjny projekt medtechowy.

"Zielone ściany" dla służby zdrowia i dla domu

Roślinne ściany połączone z oczyszczaczami powietrza mogą znaleźć zastosowanie m.in. w placówkach medycznych, domach opieki, biurach, także w mieszkaniach. - Mamy coraz większą świadomość tego, jak na nasze zdrowie wpływa powietrze, którym oddychamy, więc to dobre rozwiązanie nie tylko w sezonie grzewczym, ale także teraz, kiedy rozpoczął się trudny czas dla alergików - wyjaśnia rozmówca Mateusza Kulika. - Zaletą naszej "zielonej ściany" jest też to, że jest niemal bezobsługowa. Automatyczny system nawadniania zdejmuje z nas obowiązek kontroli, raz na jakiś czas musimy tylko uzupełnić pojemnik z wodą.

Sprawdź też:

Gość Czwórki na liście "Forbesa"

W tym roku Kamil Romuald Kozłowski znalazł się w gronie finalistów piątej odsłony konkursu "25 under 25". Plebiscyt organizuje magazyn "Forbes", żeby wyróżnić najzdolniejszych przedsiębiorców, innowatorów i aktywistów młodego pokolenia, którzy wciąż nie przekroczyli 25. roku życia. Gość Czwórki został wyróżniony w kategorii Biznes. 

Posłuchaj
12:02 CZWÓRKA TOP - naukowiec 08.05.2023.mp3 Kamil Romuald Kozłowski o start-upie Airflo (TOP/Czwórka)

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Kamil Romuald Kozłowski (współtwórca start-upu Airflo)

Data emisji: 08.05.2023

Godzina emisji: 17.15

kul

Czytaj także

Biohacking. Jak zwiększyć funkcjonalność swojego ciała?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 20:18
Premiera gry "Cyberpunk 2077" wywołała wzrost zainteresowania biohackingiem, czyli modyfikowaniem ciała człowieka, żeby miało więcej funkcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Interaktywna platforma dla studentów medycyny. By uczyć się łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 10:47
Weronika Gromek, Maja Czerniachowska i Oliwia Kaczmarczyk, studentki kierunku lekarskiego, wzięły sprawy w swoje ręce i w czasie lockdownów zaczęły tworzyć treści, które pomagają w nauce studentom medycyny. Cała opracowana przez nie wiedza trafiła na interaktywną platformę. 
rozwiń zwiń