Marcelina. Koniec wakacji - życie zaczyna się po trzydziestce

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 11:00
- Płyta "Koniec wakacji" wychodzi w końcówce września - mówi w Czwórce Marcelina. - To rzeczywisty koniec wakacji, ale też czas po trzydziestce - dobra, koniec wakacji, teraz życie. Ale w moim wypadku jest to takie fajne, przyjemne, świadome życie - dodaje. 
Audio
Marcelina i Damian Sikorski
Marcelina i Damian SikorskiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
Tytuł Marcelina. Koniec wakacji - życie zaczyna się po trzydziestce
Opis

Marcelina wakacje spędza koncertując, swoim fanom prezentuje utwory z najnowszego albumu, który jeszcze się nie ukazał. - To całkiem nowy materiał, ale widzę, że ludzie już śpiewają refreny - mówi artystka. - To trochę ukłon w stronę lat 80., linie basu są bardzo wpadające w ucho - dodaje. 

- "Koniec wakacji" to dla mnie też koniec laby od koncertowania - zdradza w Czwórce. - Rok nie grałam koncertów, poza byciem gościem tu i tam.  Odpoczywałam od swojej trasy, zrobiłam miejsce w głowie na nowości - dodaje. 

Przy najnowszym albumie Marcelina współpracowała z Kubą Karasiem i Kamilem Kryszakiem, z którymi wyjechała razem w góry. - To była super praca, nic nas nie rozpraszało, siedzieliśmy sobie w domu, widok był oszałamiający, gdy męczyliśmy się sobą lub dźwiękami wychodziliśmy sobie poleżeć na trawie - wspomina. - Tę świetną zabawę słychać na tym krążku. Niewiele tam jest tej sentymentalnej Marceliny. W każdej piosence jest nutka pozytywu, teksty z przymrużeniem oka - dodaje. 

A jak wyglądała praca nad teledyskiem, który towarzyszy singlowi "Tańcz"? Co z tą płytą ma wspólnego Gaba Kulka? Kogo jeszcze usłyszymy na albumie Marceliny? Oraz jakie rady ma artystka dla debiutantów na muzycznej scenie? O tym w nagraniu audycji. 


***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Marcelina

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 19.04

pj/ac

Playlista
Tagi
Zobacz więcej na temat: Damian Sikorski MUZYKA KULTURA

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Bednarek: mamy bardzo fajną paczkę, do takiej relacji trzeba dojść

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 12:20
Kamil Bednarek ze swoją muzyczną ekipą spędza więcej czasu niż z rodziną. - Cały czas jest wesoło, każdy się szanuje, klimat jest spoko - o takie relacje trzeba dbać - mówi artysta w rozmowie z Damianem Sikorskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Ozon: lubię eksperymentować, choć czasem się boję

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 10:00
- Trzeba włożyć dużo siły, czasu, pracy, żeby piosenka powstała - mówi Aga Ozon, wokalistka i multiinstrumentalistka. - Trzeba ją wymyślić i nagrać, a potem starać się, żeby ktoś mógł ją usłyszeć - dodaje. 
rozwiń zwiń