Need More Clouds i Tony White - koncerty w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 13:00
Artyści, których utwory znalazły się na składance "Będzie głośno!", wystąpili w studiu Czwórki. Posłuchaj, jak zagrali Need More Clouds i Tony White.
Audio
  • Need More Clouds i Tony White na czwórkowej scenie (Będzie głośno!/Czwórka)
Damian Sikorski i Need More Clouds
Damian Sikorski i Need More CloudsFoto: Bartosz Bajerski

Jako pierwsza na scenie wystąpiła tarnowska grupa rockowa Need More Clouds. Zespół powstał na początku 2013 roku. Wtedy dwunasto- i trzynastoletni muzycy, od początku postawili sobie za cel tworzenie własnych kompozycji. W rezultacie w lutym ubiegłego roku zespół udostępnił w internecie swój debiutancki materiał. Teksty do jedenastu autorskich utworów napisał wokalista Mikołaj Rękas. Całość wyprodukował przyjaciel zespołu -  Leszek Łuszcz, współpracujący na co dzień z takimi artystami jak Wilki, Maria Peszek i Julia Marcel.

Drugi tego wieczoru koncert - tym razem w klimacie hip-hopowym - to Tony White, raper i producent muzyczny pochodzący z Łodzi. To niezależność i swoboda twórcza pozwoliły artyście na wypracowanie własnego stylu. W lutym 2017 roku ukazała się pierwsza EP-ka rapera wyprodukowana na samplowanych bitach pt. "Kiedyś wyjadę". - Motyw wyjazdu przewijał się w moim życiu przez długi czas. Ostatecznie nie opuściłem mojego rodzinnego miasta, ale "wyjazd" stał się symbolicznym określeniem momentu zmian, przejścia z jednego życiowego etapu w kolejny - mówi artysta. Pół roku później Tony White wypuścił singiel "Tak jak chciałem", który w przeciwieństwie do wcześniejszych utworów cechuje elektroniczne brzmienie. Utwór znalazł się na składance "Będzie głośno!".

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

***

Needs More Clouds oraz Tony White zagrali w audycji "Będzie głośno!" w piątek (24.05). Audycję poprowadził Damian Sikorski.

kul/kd

Czytaj także

Formacja Ann zagrała w Czwórce. "Nasza muzyka to terapia"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 19:00
Zespół Ann to grupa założona w przez Annę Spławską - wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki, a także pedagoga specjalnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szpilersi zagrali w Czwórce. "Był boom i bengers!"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 19:00
Na naszej scenie hip-hopowy skład Szpilersi promował płytę "Boom Bengers". Ich występ to nagroda za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tony White: jestem obserwatorem życia

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 11:00
Tony White to raper i producent muzyczny pochodzący z Łodzi. - Zależy mi na tym, by przekaz mojej muzyki był wyraźny. Nie opisuję wymyślonych historii tylko to, co rzeczywiście sam przeżyłem i jakie emocje mi towarzyszyły. Staram się uchwycić klimat prawdziwego życia - mówił w Czwórce. W naszym studiu zagrał też dwa numery na żywo.
rozwiń zwiń