"Wydaj płytę z Będzie Głośno" - zakończył się pierwszy etap konkursu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 10:37
Pod hasłem "Będzie głośno" Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających swoją przygodę z branżą muzyczną. W ramach tej audycji organizowany jest konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno". 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Grafika/Czwórka

Płyta Marty Zalewskiej, fot. Bartosz Bajerski 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Marta Zalewska w "Będzie głośno!" - premiera płyty >>>

Po sukcesach dwóch konkursów, w których nagrodą jest wydanie płyty, nie pozostało nam nic innego, jak ponownie dać szansę młodym artystom - mówi Damian Sikorski, prowadzący audycję "Będzie głośno!" i pomysłodawca akcji. - Do pierwszego konkursu zgłosiło się ponad stu artystów - zespołów i solistów - tworzących muzykę od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, a nawet muzykę klasyczną. W drugiej odsłonie tych zespołów było już prawie dwieście - dodaje.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncert Marty Zalewskiej w Czwórce - na żywo >>>

Konkurs wystartował 31 maja. Aby wziąć w nim udział należało spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną. Rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec sierpnia. Zwycięzca wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia, nagra teledysk do singla promującego debiutancki album oraz weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Nagrodą w konkursie jest również promocja na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki.

Reżyserem teledysku będzie Konrad Aksinowicz, który gościł w Czwórce. POSŁUCHAJ ROZMOWY >>>

Za sesję zdjęciową odpowiedzialna będzie Ania Powałowska. POSŁUCHAJ ROZMOWY >>>

Ms-Obsession1200.jpg
Ms. Obsession - to ona wyda płytę z "Będzie głośno!" 2017 >>>

ZOBACZ TAKŻE Konkurs "Wydaj płytę z "Będzie głośno!" 2018 - zwyciężył dynamizm i siła muzyki >>>

Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiej płyty "Manekin". W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska, wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Ponadto zespoły: Szpilersi i Pomponika zostały wyróżnione koncertami w Czwórce.

ZOBACZ WIĘCEJ REGULAMIN KONKURSU (.pdf) >>>

Partnerami konkursu są: Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla autora muzyki i tekstu.

Damian-Sikorski-Bedzie Głośno zaślepka.jpg
Dowiedz się więcej o audycji "Będzie głośno!" w Czwórce >>>

Zgłoszenia przyjmowane były od 31 maja do 12 lipca. Premierę albumu oraz koncert promujący krążek zaplanowano w październiku br. w studiu radiowej Czwórki w Warszawie. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

_________

"Będzie głośno!" to audycja, która umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiego grona odbiorców. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych artystów zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”, a słuchacze Czwórki każdego dnia mogą oddawać głosy na muzyków, którzy najbardziej przypadli im do gustu. W audycji goszczą także znani artyści, którzy podpowiadają debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co należy zwracać uwagę, budując swoją karierę muzyczną. Audycja emitowana jest w każdy piątek od 18.00 do 20.00. Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ oraz w urządzeniach mobilnych przez aplikację.

***

mat. pras./kd/pj

Czytaj także

Już jest! Premierowy teledysk Marty Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 08:52
Premiera teledysku Marty Zalewskiej miała miejsce 17 listopada. Zobaczcie efekt pracy artystów, posłuchajcie elekryzującego numeru "Więcej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie głośno! nadaje z Łodzi. Czwórka na PL Music Video Awards

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 12:00
16 listopada Czwórka nadawała z Łodzi. Damian Sikorski - prowadzący "Będzie głośno!" i juror PL Music Video Awards - pierwszego festiwalu w całości poświęconego polskim wideoklipom, zaglądał za kulisy pierwszej odsłony tej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedpremierowe spotkanie z artystką. Marta Zalewska: chciałam "Więcej" i mam to

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:19
We wtorek 4 grudnia w studiu radiowej Czwórki, Marta Zalewska zagrała akustycznie trzy utwory, m.in. singiel "Więcej", a w roli recenzentek debiutanckiego materiału wokalistki wystąpiły m.in. Urszula Dudziak, Monika Borzym i Marcelina.
rozwiń zwiń