Będzie głośno! nadaje z Łodzi. Czwórka na PL Music Video Awards

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 12:00
16 listopada Czwórka nadawała z Łodzi. Damian Sikorski - prowadzący "Będzie głośno!" i juror PL Music Video Awards - pierwszego festiwalu w całości poświęconego polskim wideoklipom, zaglądał za kulisy pierwszej odsłony tej imprezy.
Audio
  • Posłuchaj relacji Damiana Sikorskiego z pierwszej odsłony festiwalu teledysków PLMVA (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Damian Sikorski, Anna Maliszewska, Jędrzej Słodkowski, Konrad Aksinowicz Olga Czyżykiewicz, Andrzej Stypuła, Miko opowiadają o pierwszym polskim festiwalu teledysków w Łodzi PL Video Music Awards (Stacja kultura/Czwórka)
Czwórka na PL Music Video Awards 2018 - obrady jury (Konrad Aksinowicz, Jędrzej Słodkowski, Damian Sikorski, Maria Apoleika, Anna Maliszewska)
Czwórka na PL Music Video Awards 2018 - obrady jury (Konrad Aksinowicz, Jędrzej Słodkowski, Damian Sikorski, Maria Apoleika, Anna Maliszewska) Foto: Patryk Grądys

A program festiwalu był przebogaty. To m.in. projekcje teledysków, które wyświetlane były w kinach studyjnych, spotkania i debaty filmowców, muzyków, dziennikarzy, przedstawicieli wytwórni fonograficznych.

Zapowiedź pierwszej odsłony festiwalu PL Music Video Awards:

Finałowa gala z wręczeniem statuetek PL MVA w sześciu kategoriach gatunkowych: Rock i Ostre Brzmienia, Pop, Alternatywa, Muzyka Elektroniczna, Hip-Hop, Folk i w dwóch kategoriach specjalnych odbyła się drugiego dnia imprezy - 17 listopada. 

Podziękowania Damiana Sikorskiego dla organizatorów i uczestników konkursu i festiwalu:

Gośćmi wydarzenia byli m.in.: Anna Maliszewska - jedna z czołowych polskich realizatorek teledysków i filmów reklamowych - autorka scenariuszy, reżyserka i scenografka; Konrad Aksinowicz - twórca teledysków, filmów i reklam, reżyser, scenarzysta i autor książki "Samorealizacja Filmowa"; Jędrzej Słodkowski - dziennikarz muzyczny i kulturalny, szef działu kulturalnego "Gazety Wyborczej"; Maria Apoleika - autorka najpopularniejszego w Polsce fanpage'a rysunkowo-komiksowego - Psie Sucharki. Ilustratorka, malarka, rysowniczka i Wojciech Augustyniak - prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Kulturalnych "Plaster" - organizator festiwalu.

Muzyczną gwiazdą pierwszej odsłony PL Music Video Awards była Marta Zalewska - zwyciężczyni tegorocznego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!".

Posłuchaj fragmentu koncertu Marty Zalewskiej:

ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na festiwalu polskich teledysków PL Music Video Awards 2018 [GALERIA ZDJĘĆ] >>>

Co działo się za kulisami pierwszej odsłony PL Music Video Awards? Jaką opinią cieszą się polscy twórcy filmowi, realizatorzy teledysków na świecie? Czyje projekty mogliśmy oglądać w ramach festiwalu? Dlaczego dyskusja o polskich klipach muzycznych jest potrzebna? Więcej na temat tego, co działo się w ramach wydarzenia w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 16.11.2018

Godzina emisji: 18.07

ac

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PL Music Video Awards. "Oceniamy siłę przekazu"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 15:50
PL Music Video Awards to konkurs mający na celu wyłonienie najlepszych polskich twórców wideoklipów, ale nie tylko. W programie m.in. projekcje teledysków w kinach studyjnych, spotkania z twórcami, debaty filmowców i muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już jest! Premierowy teledysk Marty Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 08:52
Premiera teledysku Marty Zalewskiej miała miejsce 17 listopada. Zobaczcie efekt pracy artystów, posłuchajcie elekryzującego numeru "Więcej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Identyfikacja wizualna muzyki. Holak i Mrotek o okładkach płyt

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 15:00
Czy w dobie serwisów streamingowych okładki płyt mają znaczenie? Artyści Mateusz Holak i Mariusz Mrotek przekonują, że nadal mogą one być dziełami sztuki.
rozwiń zwiń