Za nami retransmisja koncertu Ms. Obsession. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 13:00
Czwórka nie zwalnia tempa prezentacji debiutantów muzycznych oraz retransmisji koncertów. Tym razem w programie Damiana Sikorskiego zaśpiewała Ms. Obsession. 
Ms Obsession na koncercie w Czwórce
Ms Obsession na koncercie w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Aleksandra Warchoł jest  producentem muzycznym, pisze także teksty piosenek. Artystka łączy w sobie indywidualizm i wyrazistość z wnikliwością i refleksją nad życiem wewnętrznym człowieka i jego uwikłaniem w społeczne relacje. Ms. Obsession zaprasza do intrygującego świata barwnych, elektronicznych brzmień, przenikliwych tekstów, wyśpiewanych szeroką paletą barw. Połączenie tych elementów pozwala wejść w odmienne światy poszczególnych utworów. Baśniowa infantylność przeplata się tu z wyrazistością szybkich, rapowanych partii, by zanurzyć się w miękkiej, eterycznej refleksji nad rzeczywistością, której kształt wydaje się być rozmyty przez fantazję. Inspiracją do powstania materiału były nie tylko obserwacje i doświadczenia artystki, ale też twórczość takich postaci jak: David Lynch, Salvador Dali, Rene Magritte czy Michaił Bułhakow.

Posłuchaj
45:23 Czwórka/Będzie Głośno - retransmisja koncertu Ms_Obsession_09.04.2021.mp3 Ms. Obsession_- retransmisja koncertu z 2017 roku (Będzie Głośno/Czwórka)

 

Ms. Obsession wygrała pierwszy konkurs radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a w ramach nagrody wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia wydała debiutancką płytę pt. "Manekin". Koncert odbył się w dniu premiery płyty "Manekin" 27 października 2017 roku.​

W pierwszej części audycji naszym gościem był Michał "Majki" Kowalski - absolwent klasy klarnetu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie. Wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno".

Każdy dzień Majkiego przepełniony jest muzyką i twórczym działaniem, ale to właśnie muzyka, która jest w jego rodzinie od pokoleń ma na jego życie największy wpływ.

Majki Kowalski/fot.  Julia Szyszka Majki Kowalski/fot. Julia Szyszka

O 18.30 w audycji "Będzie głośno!" zadebiutowała Agata Gałach. Jest wokalistką pochodzącą z Sandomierza. 11 września 2020 roku wydała swoją debiutancką płytę "Katapulty". Album jest wynikiem  współpracy z 25 muzykami, m.in. Karoliną Sienkiewicz, Mateuszem Krautwurstem, Mirosławem Stępniem, Przemysławem Kuczyńskim, Łukaszem Bizoniem oraz kwartetem smyczkowym AMOK. Muzyka, którą wykonuje to pogranicze popu, klasyki jazzu i poezji śpiewanej. 

***

Na retransmisję koncertu Ms. Obsession, który odbył się w Czwórce w 2017 roku, zaprosiliśmy w piątek (09.04), po godz. 19.05. Audycję "Będzie głośno!" poprowadził Damian Sikorski.

kd/aw/mat.pras.

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Czytaj także

Energetyczny koncert Jareckiego - przeżyjmy to jeszcze raz

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 18:03
Zapraszamy na retransmisję wyjątkowego koncertu Jareckiego. To moc pozytywnej energii! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łąki Łan w Czwórce na bis. Posłuchaj nagrania koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 12:27
W programie Makena zaprosiliśmy na wyjątkową retransmisję koncertu zespołu Łąki Łan. Zapraszamy do słuchania nagrania i oglądania zarejestrowanego wydarzenia. 
rozwiń zwiń