Michał "Majki" Kowalski w kapitule Nieprzeciętnych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 22:10
Michał "Majki" Kowalski, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w czwartej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" opowiada o byciu jurorem. W tym roku zasiada w kapitule plebiscytu Nieprzeciętni.
Michał Majki Kowalski
Michał "Majki" KowalskiFoto: Julia Szyszka

HEADER_nieprzecietni-01.png
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

Startując w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno" to Majki i jego grupa Myasta był oceniany. Teraz staje po drugiej stronie i został jurorem w plebiscycie "Nieprzeciętni". Plebiscycie adresowanym do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają nietypowe zainteresowania i tworzą wyjątkowe rzeczy.


Posłuchaj
10:33 Czwórka/Będzie Głośno - Michał Majki Kowalski 09.04.2021.mp3 Michał "Majki" Kowalski opowiada o plebiscycie "Nieprzęcietni" i nieprzeciętności (Będzie Głośno/Czwórka)

 

- Jestem bardzo ciekaw osób, które zgłoszą swoją kandydaturę. Trochę myślałem o temacie nieprzeciętności w dzisiejszych czasach i wydaje mi się, że dzisiaj cechą osób nieprzeciętnych jest bycie dobrym człowiekiem - mówi Majki. - Od roku żyjemy w zakręconym świecie, jesteśmy podzieleni, a w życiu codziennym pojawiają się stereotypy. To czego nam potrzeba jest bycie dobrym ponad wszystkim. Drugim elementem nieprzeciętności dzisiaj jest też odwaga.

Plebiscyt NIEPRZECIĘTNI 2021 - sprawdź szczegóły >>>

Majki opowiada o tym kim dla niego jest osoba nieprzeciętna na przykładzie znajomych, którzy udzielają mu wsparcia podczas kwarantanny - Troszeczkę brakuje nam swobody, ale fajnie gdy w ludziach pojawia się dobro i przejawia w chęci niesienia bezinteresownej pomocy - mówi. - To jest fajna rzecz.

BEDZIEGLOSNO_myasta_1200x660.jpg
Zespół Myasta zwycięzcą 4. odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno

Zobacz także:

Mimo, że jest muzykiem, w swoich kryteriach wyboru laureatów plebiscytu Majki nie chce się ograniczać jedynie do muzyki. Według niego finalistami "Nieprzeciętnych" powinny zostać osoby działające lub tworzące z serca i z wewnętrznej potrzeby. - Chcę czuć jak ktoś coś robi. Gdy słyszysz muzykę to czujesz czy ona jest wyprodukowana, czy skomponowana. Tak samo jest ze sztuką w każdej postaci i ogólnie niesieniem dobra - tłumaczy. - To widać w poczynaniach ludzi w internecie. Niektórzy lubią coś pod publiczkę dla lajków, a czasem wystarczy spojrzeć na człowieka, spojrzeć mu w oczy i wtedy myślisz "OOO! To jest koleś lub kolesiówa".

Każdy dzień Majkiego przepełniony jest muzyką i twórczym działaniem, ale to właśnie muzyka, która jest w jego rodzinie od pokoleń ma na jego życie największy wpływ. Komponuje nawet teraz - na kwarantannie i dzieli się swoją twórczością z bliskimi.


Źr. YouTube/Czwórka/Myasta - Tańcz


***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał "Majki" Kowalski

Data emisji: 09.04.2021

Godzina emisji: 18.09

aw

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera klipu "Bramy snu" Ms. Obsession

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 13:01
"Lynchowski surrealizm jest mi bliski, dobrze się odnajduję w tym klimacie" - mówi Ms. Obsession w audycji "Będzie Głośno!". W wywiadzie artystka opowiada o kulisach powstawaniu teledysku i planach na przyszłość.
rozwiń zwiń