Igor Herbut: LemON ma 10 lat, ale ciągle możemy zrobić coś "pierwszy raz"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 21:00
LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na szczyt list przebojów. - Mimo że gramy już 10 lat, to przy nowym albumie wiele rzeczy robimy po raz pierwszy - mówi lider grupy Igor Herbut.
Igor Herbut i Damian Sikorski w studiu Czwórki.
Igor Herbut i Damian Sikorski w studiu Czwórki.Foto: Czwórka

Debiut w telewizji, jubileusz w Hali Stulecia

Na pierwsze miejsca list przebojów trafiły takie utwory LemONa jak "Napraw", "Scarlett", "Spójrz", "Nice" i "Jutro". Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków. Jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami. Albumy "LemON", "Scarlett", "Etiuda zimowa" w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. O swoim zespole artysta mówi, że to grupa przyjaciół, rodzina, która tworzy pewien zbiór osobowości jak i warsztatu muzycznego. - 13 maja 2012 roku wygraliśmy talent show w telewizji, a 10 lat później zagraliśmy koncert dla kilku tysięcy osób w Hali Stulecia we Wrocławiu. To właściwie mówi wszystko o naszej artystycznej drodze - przyznaje Igor Herbut. - Ta nasza jubileuszowa trasa jest wspaniała - przede wszystkim z racji naszych fanów, ale także gości. Na scenie towarzyszyły nam m.in. Kasia Nosowska, Agnieszka Chylińska i Edyta Górniak.   

Sukcesy i zasłużone porażki

Jak na 10. urodziny przystało, LemON zagrał dziesięć koncertów, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Nie robię bilansu, czy było więcej sukcesów, czy zasłużonych porażek. Droga była trudna i wyboista, ale piękna. A ja wciąż tu jestem - opowiada gość Czwórki. - Do jubileuszowej trasy dorzuciliśmy nawet cztery dodatkowe koncerty z wielkim finałem w Krakowie. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LemON (@lemonband)

Posłuchaj
15:42 CZWÓRKA Bedzie glosno - herbut 03.06.2022.mp3 Igor Herbut o 10-leciu zespołu LemON i szczegółach nowej płyty (Będzie głośno!/Czwórka)

"Ptaki" - zapowiedź nowej płyty

Oprócz jubileuszu 10-lecia istnienia zespół przygotowuje się do wydania nowej płyty. - "Ptaki" zapowiadają nadejście lata i zwiastują nasz piąty album - mówi Igor Herbut, lider grupy. - W przeciwieństwie jednak do niecierpliwych ptaków, ta melodia nie ucieka, tylko zostaje w głowie na długo. Produkcją utworu i całego albumu zajął się Bogdan Kondracki.

LemON - Ptaki [Official Music Video] | LemON

LemON istnieje, Herbut nie poszedł "w solo"

- To pierwszy raz w historii LemONa, kiedy pracujemy nad płytą z kimś z zewnątrz - mówi Igor Herbut. - Zmobilizowaliśmy się, żeby ją nagrać, bo ludzie zaczęli nas pytać, czy LemON jeszcze istnieje, czy Herbut poszedł już w solo - śmieje się artysta. - "Ptaki", które są efektem współpracy z Bogdanem Kondrackim i Danielem Walczakiem, to dowód na to, że wreszcie w komponowaniu muzyki otworzyłem się na innych ludzi i po raz pierwszy "pracuję" nad melodiami. Wcześniej one jakoś same się układały, teraz myślę o nich, zapisuję je, długo noszę je w sobie i rozbijam na czynniki pierwsze. Większość piosenek już mamy, brakuje kilku tekstów, a płyta - mam nadzieję - ukaże się wkrótce.


Igor Herbut w Polskim Radiu Igor Herbut w Polskim Radiu

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Igor Herbut (LemON)

Data emisji: 03.06.2022

Godzina emisji: 19.15

kul


Czytaj także

Martin Lange: pisząc dla innych, nauczyliśmy się własnego języka

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 11:40
Zaczynali ten rok nostalgicznie i refleksyjnie, aby potem zdecydowanie nabrać wiatru w skrzydła i wypuszczać coraz bardziej energetyczne kawałki. Debiutancka płyta duetu Martin Lange "Kontrasty" pokazuje różne oblicza Marcina Makowca i Michała Langego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Kukulska o "MTV Unplugged": ten koncert był niczym święto

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 11:30
Z okazji 25. rocznicy premiery "dorosłego" debiutu, którym był album "Światło", Natalia Kukulska zagrała koncert w formacie MTV Unplugged. Teraz pojawiło się wydawnictwo pod tym samym tytułem, które jest zapisem tego wydarzenia. 
rozwiń zwiń