"Nie znasz mnie" i "Zakochana". Ewelina Flinta zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 21:00
Ewelina Flinta powraca z nowymi piosenkami: "Zakochana" i "Nie znasz mnie". - Przy tworzeniu tych utworów wydarzyło się dużo dobrych rzeczy. To zdecydowanie zapowiedź nowej płyty - powiedziała wokalistka w Czwórce.
Damian Sikorski i Ewelina Flinta
Damian Sikorski i Ewelina FlintaFoto: Czwórka

Ewelina Flinta to wokalistka dobrze znana wielbicielom rockowego grania. Po latach milczenia artystka powraca z nowymi piosenkami: "Nie znasz mnie" i "Zakochana". - Rozumiem, że w mediach było mnie mniej, ale to nie był czas przestoju, dużo się działo, sporo koncertowałam - wspominała. 

W zapowiadanych utworach usłyszymy Ewelinę w nowej odsłonie - śpiewie tradycyjnym. - Wciąż poznaję własną przeponę - zdradziła w rozmowie z Czwórką. "Zakochana" to zapowiedź nowej płyty długogrającej. - Cieszę się, bo przy tworzeniu wydarzyło się bardzo dużo dobrych rzeczy. Dziś jestem dumna zarówno z tej muzyki, jak i z tekstów - podkreśliła artystka. - Poruszam trudne tematy, ale jest to dla mnie bardzo ważne. 

W utworze "Zakochana" gościnnie zaśpiewała Natalia Grosiak z Mikromusic. - To był świadomy wybór, Natalia jest świetną wokalistką - powiedziała Ewelina Flinta. W "Zakochanej" instrumenty zostały nagrane na żywo, nie ma miejsca na komputerowe sample. - Jest wiele rzadko spotykanych brzmień, m.in. udu - dodała.

Posłuchaj
21:47 czwórka flinta 2022_07_29-19-17-18.mp3 Ewelina Flinta opowiada o swoich muzycznych planach (Będzie głośno!/Czwórka) 

Dziś Ewelina Flinta zapowiada kolejne koncerty, będzie ją można usłyszeć m.in. w Falenicy, niedaleko Warszawy. - Zagram wyłącznie nowe piosenki, to będzie wieczór pełen premier - mówiła. 

Źr. Echo Production/Ewelina Flinta feat. Natalia Grosiak 

Urodziła się w 1979 roku w Jasieniu, a jej debiut nie przypominał większości skromnych występów koleżanek i kolegów z branży - po raz pierwszy wystąpiła przed ogromną rzeszą fanów rocka na Przystanku Woodstock wraz ze swoim zespołem Surprise.

W świadomości szerszego odbiorcy zaistniała po zdobyciu drugiego miejsca w pierwszej edycji programu "Idol". Niecały rok po tym sukcesie wydała debiutancką solową płytę "Przeznaczenie" (2003), która otrzymała wiele przychylnych recenzji i pokryła się złotem. W 2005 roku ukazał się drugi album Eweliny - "Nie znasz mnie". Wielkim przebojem okazał się utwór "Nie kłam, że kochasz mnie", który zaśpiewała z Łukaszem Zagrobelnym. Piosenka promowała film "Nie kłam, kochanie". 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Ewelina Flinta (wokalistka)

Data emisji: 29.07.2022

Godzina emisji: 19.15

kd


Czytaj także

Vienio, Jamiroquai, Brodka, czyli muzyka pro-eko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:02
Jednym z przykładów piosenki zaangażowanej w problemy ekologiczne jest "Corner of the Earth” formacji Jamiroquai. Vienio, Brodka czy Bovska także w swoich utworach poruszają tę tematykę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zorganizować koncert i zostać tour managerem artysty?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 12:38
- W przypadku Krzysztofa Zalewskiego potrzeba kilku osób: są ludzie odpowiedzialni za organizowanie i bookowanie występów, a także za sprawny przebieg tras koncertowych - mówił Robert Gajewski, tour manager związany z jedną z polskich wytwórni.
rozwiń zwiń