Tomasz Stańko: muzyk ćwiczy stale

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 14:00
- Mi się wydaje, że wszyscy muzycy ślęczą na tym swoim instrumentem - mówi jazzman, którego "New York Times" nazwał "trębaczem wolności". - To jest nasz los, pewien rodzaj samotności, rodzaj medytacji - dodaje.
Audio
  • Tomasz Stańko radzi młodym muzykom (Będzie głośno!/Czwórka)
Tomasz Stańko na festiwalu JazzFestBrno, kwiecień 2016
Tomasz Stańko na festiwalu JazzFestBrno, kwiecień 2016Foto: PAP/CTK

Tomasz Stańko w rozmowie z Damianem Sikorskim zdradził również, że jako muzyk estrady lubi dobrze wyglądać, bo podobno "co się nie dogra, to się dowygląda" - komentował z przymrużeniem oka.

- Dziś debiut jest trudny, bo konkurencja jest niemożliwie trudna - tłumaczy Tomasz Stańko. - Nie wyobrażam sobie, co by było, gdybym musiał dziś sam startować, ale to wciąż da się zrobić. Liczą się przede wszystkim: wytrwałość, wiara w siebie, pracowitość, konsekwencja - każda muzyka tego wymaga - dodaje.

Tomasz Stańko Liczą się przede wszystkim: wytrwałość, wiara w siebie, pracowitość, konsekwencja - każda muzyka tego wymaga

W "Będzie głośno" muzyk zdradza również sposób na swój rodzaj szczęścia i gdzie w muzyce należy szukać reguł.

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Tomasz Stańko (jazzman)

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 19.17

pj/bch


 


Czytaj także

Jesienią Warszawa zabrzmi jazzem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 13:00
Festiwal Jazz Jamboree znów zawita do stolicy. Od trzeciego października przez pięć dni będzie gościć na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Co ciekawego w programie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ziemowit" to krążek dedykowany kłamstwu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 13:07
A na dodatek cały brzmi jak lata 80. O zupełnie świeżej płycie Administratorra Electro rozmawialiśmy w Czwórce z Bartoszem Marmolem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 12:14
Taką polemikę budziła i nadal budzi muzyka stworzona w z sławnym "czarnym pokoju" Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. 1 listopada 2016 roku mija dokładnie 59 lat od powstania tego pionierskiego w Europie Wschodniej ośrodka muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń