Hanna Konarowska: pielęgnuję w sobie kobiecość

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 15:30
Mówi o sobie, ze jest aktorką intuicyjną, nie metodyczną. Bardziej gra sercem niż rozumem i przyznaje, że to macierzyństwo pozwoliło jej odnaleźć się w sztuce i stać się lepszą aktorką.
Audio
  • Hanna Konarowska o byciu kobietą w świecie sztuki, graniu intuicyjnym i planach na przyszłość (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Hanna Konarowska
Hanna Konarowska Foto: Czwórka

- Wśród projektów, nad którymi pracuje, jest jeden wieloetapowy i wyjątkowo osobisty. To spektakl o kobietach i o tym, jak macierzyństwo zmieniło ich życie. Na ten pomysł wpadłyśmy razem z aktorką Magdą Górską, z którą w tym samym czasie zostałyśmy mamami. Wielogodzinne rozmowy, mierzenie się ze stereotypami dotyczącymi macierzyństwa, z wizjami, które nijak nie przystawały do naszej rzeczywistości - to wszystko zmobilizowało nas do działania - opowiada gość Czwórki.

Czytaj także
anna gzyra 1200.JPG
Anna Gzyra. Co zrobić, kiedy nie dzwoni telefon?

W przedsięwzięcie zaangażowane zostały także Aneta Todorczuk-Perchuć oraz Agnieszka Przepiórska, a pieczę nad warstwą literacką trzyma Ela Chowaniec. Szczegóły dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia owiane są na razie tajemnicą, ale Hanna Konarowska nie narzeka na brak pracy. - Już wkrótce w Teatrze Komedia w Warszawie odbędzie się premiera "Kontrabandy" z moim udziałem, a w Teatrze Kamienica w "Rozkładach jazdy" Zelenki zobaczyć mnie będzie można aż w czterech wcieleniach - mówi aktorka i tłumaczy, dlaczego w jej fachu weekendy są mobilne, czego w szkole Lee Strasberga mogliby nauczyć się polscy reżyserzy i co ostatnio jest jej ulubioną lekturą.   

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Hanna Konarowska (aktorka)

Data emisji: 29.01.2017

Godzina emisji: 13.13

kul/pg

Czytaj także

Filip Pławiak: w każdym filmie chciałbym pokazać inną twarz

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 13:00
Kiedy jest na murawie, gra w ataku, kiedy stoi przed kamerą, wciela się w demoniczne postaci. Nam Filip Pławiak zdradza, jak radził sobie na planie "Czerwonego pająka" i kogo zagra w filmie Arka Jakubika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marieta Żukowska, czyli Marianna w filmie "Słaba płeć?"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 15:55
W kinach króluje właśnie komedia "Słaba płeć?" z plejadą polskich aktorów. W filmie można zobaczyć m.in. Marietę Żukowską, która gra najlepszą przyjaciółkę głównej bohaterki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Dębska o filmie "Moje córki krowy"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 13:55
Film "Moje córki krowy", który właśnie można oglądać w kinach, to komediodramat o radzeniu sobie ze śmiercią najbliższych osób.
rozwiń zwiń