Coaching artystyczny. Na czym polega?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 10:00
- Coaching artystyczny daje aktorom i reżyserom konkretne narzędzia do zastosowania w pracy. Są to m.in. taktyki aktorskie i przygotowanie emocjonalne - opowiada Judy Turan, aktorka i instruktorka techniki Meisnera.
Audio
  • Judy Turan o coachingu artystycznym, technice Meisnera, Teatrze INNI i filmie "Sunset" (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Judy Turan zagrała w wielu sztukach teatralnych, m.in. Giovanni, Prawo McGoverna, Nie płacz Penelopo i Kantata na cztery skrzydła
Judy Turan zagrała w wielu sztukach teatralnych, m.in. "Giovanni", "Prawo McGoverna", "Nie płacz Penelopo" i "Kantata na cztery skrzydła"Foto: Czwórka

Judy Turan Na warsztatach w Instytucie Meisnera pracujemy nad rozwojem - ale najpierw człowieka, a potem dopiero artysty

Według koncepcji Sanforda Meisnera granie jest autentycznym zachowywaniem się w danych, wyimaginowanych warunkach. - Meisner mawiał też, że talent to jest to, jak daleko aktor chce brnąć w swoich poszukiwaniach - wyjaśnia gość Czwórki.

Judy Turan prowadzi warsztaty w Laboratorium Meisnera w Warszawie i współtworzy Teatr INNI, który w swoim repertuarze ma m.in. sztukę "Top niania". - Autorami tekstu sztuki jesteśmy my, aktorzy występujący w przedstawieniu. Zaczęliśmy od burzy mózgów, potem postawiliśmy na improwizację i tak nam wyszedł ten teatralny reality show - opowiada aktorka.

Spektakl został zrealizowany w cyklu "Monolooz". Jaka będzie kolejna premiera Teatru INNI? I czy można nakręcić pełnometrażową fabułę w niecałe dwie godziny? O tym m.in. rozmawiamy w audycji.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Judy Turan (aktorka, coach, instruktorka techniki Meisnera)

Data emisji: 23.07.2017

Godzina emisji: 12:11

kul/mc

Czytaj także

Mike Urbaniak. O teatrze widzianym z okien pociągu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 14:50
- W Polsce jest około tysiąca premier rocznie, dlatego wielbicieli teatru najłatwiej jest spotkać w pociągu. Zwłaszcza, że przybywa nam miejsc, do których po prostu warto jeździć i ludzi, na których warto "chodzić" - mówi Mike Urbaniak, krytyk i recenzent teatralny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblia w skróconej wersji. "Rzecz o Bogu na wesoło"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 16:50
- Wzięliśmy na warsztat przypowieści biblijne i potraktowaliśmy je nieco z przymrużeniem oka. Odkąd gramy to przedstawienie, jeszcze sie nie zdarzyło, żeby publiczność nie zanosiła się śmiechem - opowiadają współtwórcy "Biblii w skróconej wersji".
rozwiń zwiń