Kamila Kamińska. W "Najlepszym" była najlepsza!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 15:10
- Kiedy po szkole aktorskiej trafiłam na casting do reklamy, to poczułam się jak na wybiegu. Kilkaset pięknych dziewczyn i ja ze swoimi marzeniami by grać. Wtedy pojawiają się pytania o sensowność tego wszystkiego. Ale takie myśli są zupełnie bez sensu - opowiada Kamila Kamińska, laureatka Nagrody za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017.
Audio
  • Aktorka Kamila Kamińska o roli w filmie "Najlepszy", pracy w teatrze i nagrodzie w Gdyni (Artystyczny Wybieg/Czwórka)
W najnowszym filmie Łukasza Palkowskiego - razem z Kamilą Kamińską - występuje Jakub Gierszał. Premiera Najlepszego - 17 listopada 2017 roku
W najnowszym filmie Łukasza Palkowskiego - razem z Kamilą Kamińską - występuje Jakub Gierszał. Premiera "Najlepszego" - 17 listopada 2017 roku Foto: PAP/Strefa Gwiazd/Marcin Kmieciński

Kamila Kamińska Tuż po tym, jak odebrałam nagrodę w Gdyni, zadzwonił do mnie ktoś, z kim kiedyś chciałam pracować. Przyznał otwarcie, że nie poznał się wówczas na moim talencie i że chciałby to czym prędzej naprawić  

Aktorkę doceniono za rolę w "Najlepszym" - najnowszym filmie Łukasza Palkowskiego. - Przeszłam zdjęcia próbne i dostałam angaż. Ale ostatnio dowiedziałam się, że reżyser jeszcze przed castingiem miał taki pomysł, żeby mnie obsadzić - opowiada.

Kamila Kamińska wciela się w postać Ewy Meller - jednej z dwóch najważniejszych kobiet w życiu głównego bohatera. - Najciekawszy etap budowania roli nastąpił wtedy, kiedy uświadomiłam sobie, że Ewa też ma słabości. Że wcale nie musi być tylko i wyłącznie opoką dla Jurka. Że ich relacja oparta jest na wzajemności - tłumaczy. - Wtedy stała się dla mnie kobietą pełnokrwistą - dodaje.

Gość Czwórki wspomina także swój pierwszy "dorosły" spektakl, czyli "Sztukę kochania według dziewczyn" w reżyserii Wojtka Błacha, opowiada o "Kobietach Karamazow" i nagrodzie, którą odebrała na festiwalu w Mongolii, zdradza też, co już wkrótce połączy ją z Fridą Kahlo.


Kamila Kamińska Kamila Kamińska

 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Kamila Kamińska (aktorka)

Data emisji: 15.10.2017

Godzina emisji: 13.07

kul/kh

Czytaj także

Kino i rap - światy równoległe Stanisława Cywki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 15:10
- Nie zrobię czegoś wbrew sobie za pieniądze - deklaruje Stanisław Cywka, odtwórca głównej roli w najnowszymj filmie Kuby Czekaja i licealista, o którym w tym roku może być naprawdę głośno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konrad Łęcki. Jak zrobić film historyczny z ułamkowym budżetem?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 14:40
- Pamiętam, gdy jako dziecko biegiem wracałem w środy ze szkoły, żeby zdążyć choć na połowę "Janosika". W drzwiach mama przejmowała mój tornister, a ja siadałem przed telewizorem i przenosiłem się w zupełnie inną rzeczywistość - wspomina reżyser Konrad Łęcki.
rozwiń zwiń