Kino i rap - światy równoległe Stanisława Cywki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 15:10
- Nie zrobię czegoś wbrew sobie za pieniądze - deklaruje Stanisław Cywka, odtwórca głównej roli w najnowszymj filmie Kuby Czekaja i licealista, o którym w tym roku może być naprawdę głośno.
Audio
  • Stanisław Cywka o tym, dlaczego młodzi ludzie nie oglądają filmów, o "Królewiczu Olch", polskim rapie i czerwonym dywanie na Berlinale (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Stanisław Cywka na planie filmu Królewicz Olch w reż. Kuby Czekaja
Stanisław Cywka na planie filmu "Królewicz Olch" w reż. Kuby CzekajaFoto: PAP/Marek Gorczyński

Czytaj także
pinokio 1200.jpg
Jawajki, marionetki i pacynki. Jak opowiadają o świecie?

Wychował się w aktorskiej rodzinie i bardzo szybko zdecydował, co tak naprawdę chce robić w życiu. - Miałem 10 lat, kiedy po raz pierwszy pomyślałem, że w przyszłości chciałbym robić coś związanego z filmem. Poprosiłem rodziców, żeby zapisali mnie do agencji aktorskiej i krok po kroku zacząłem gromadzić doświadczenia - opowiada gość Czwórki.

W tym roku będziemy go mogli oglądać m.in. w polsko- szwedzkiej koprodukcji "Truskawkowe lato", w "Zgodzie" Macieja Sobieszczańskiego i - oczywiście - w "Królewiczu Olch" Kuby Czekaja. - To opowieść o śmierci dziecka i narodzinach młodego mężczyzny. O pogoni za swoimi marzeniami tłamszonymi przez rodziców. O tym, żeby nigdy nie rezygnować z tego, co chce się robić w życiu - mówi Stanisław Cywka

Stanisław Cywka Myślę o szkole aktorskiej, ale moje najskrytsze marzenie wiąże się z muzyką. Jestem wielkim fanem hip-hopu. Chciałbym kiedyś nagrać taką płytę

Młody aktor tłumaczy także, czym różni się czerwony dywan na festiwalu w Gdyni od tego na Berlinale, jak w XXI wieku powinno wyglądać kino dla młodego widza, dlaczego mógłby zostać Pezetem i które filmy w historii kina zrobiły na nim najwioększe wrażenie.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Stanisław Cywka (aktor)

Data emisji: 26.02.2017

Godzina emisji: 12.13

kul/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marta Chodorowska - aktorka "w drodze"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 15:00
Widzowie kojarzą ją przede wszystkim z serialu "Ranczo", podróżnicy - z wędrownych szlaków. - Od Zachodu wolę Wschód. Od tłoku, pustą przestrzeń. Miasta mnie nudzą, za to na chińskiej prowincji znalazłam ciszę, która naprawdę dzwoniła w uszach - opowiada Marta Chodorowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka, która smakuje. "Jedzenie jak malowane"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 17:00
- Akwarele pasują do jedzenia. Beza Pavlova namalowana takimi farbami wygląda bardzo apetycznie i lekko - opowiada Aleksandra Cieślak.
rozwiń zwiń