X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Pakuła. Jak polskie malarstwo podbija europejskie rynki?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:09
Agnieszka Pakuła, artystka sztuk pięknych, już od czasów studiów intensywnie dba o to, by zaistnieć na tym rynku. To jej się udało. Jak przebiła się przez trudny artystyczny świat?
Audio
  • Agnieszka Pakuła o swojej artystycznej drodze i wyzwanaiach, które wciąż przed nią (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Agnieszka  Pakuła
Agnieszka Pakuła Foto: Katarzyna Cygler/Czwórka

Słyszałam opinie, że moje prace wyglądają, jakby namalował je 50-letni facet po przejściach. Potem, podczas wernisażu ludzie widzą mnie i to jest moment takiego zdziwienia Agnieszka Pakuła 

Jej najnowsza wystawa "Studnia selfie" łączy tematy współczesnych problemów młodzieży, wpisuje się - paradoksalnie - w trend anty-selfie. - Zawsze interesowała mnie druga strona ludzkiej natury. Ta trochę mroczna, trochę wstydliwa - mówiła w Czwórce artystka.

Ubiegły rok był dla niej czasem podróży, a jako rezydentka była m.in. w Niemczech i Hiszpanii. - Działam na rynku jako artystka od kilku lat, staram się organizować projekty indywidualne i grupowe. Ostatnie rezydencje były możliwością poznania innych kultur, wyjścia poza ciasny światek sztuki - mówiła w Czwórce. Jak tłumaczyła, by zostać rezydentem w innym kraju nie trzeba mieć dyplomu artystycznej uczelni. - Rezydencja to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje też muzyków czy pisarzy. Nie liczy się dyplom tylko pomysł na siebie, fajne portfolio - tłumaczyła. W programie rozmawialiśmy także z artystką o "Poznańskiej Wenecji". To umowna nazwa Chwaliszewa, jednej z dzielnic tego miasta, w której Pakuła wraz z grupą innych artystów stworzyła mural na budynku gazowni. Jak dostać się na rezydencję i jak zaistnieć na polskim i europejskim rynku sztuki? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

W programie rozmawialiśmy także z Martyną Wójcik-Śmierską, młodą artystką, która zajmuje się grafiką, ilustracją, projektuje plakaty, okładki i nadruki. Jak wypracować własny styl? Posłuchaj nagrania całej audycji "Artystyczny wybieg", 17.02.2018 >>>

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Agnieszka Pakuła

Data emisji: 17.02.2019  

Godzina emisji: 15.07

kd/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Człowiek kontra natura. Sztuka zaangażowana Diany Lelonek

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 17:06
- W moich pracach najważniejsze jest dla mnie to, by przy pomocy nośnika, jakim jest sztuka wizualna, opowiadać o rzeczach ważnych: z którymi się nie zgadzam, albo o których warto mówić i je pokazywać - tłumaczyła Diana Lelonek, artystka, która tworzy w nurcie bio-art.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Mroczka: artysta powinien być dyktatorem własnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 15:40
- W dzisiejszych czasach byłbym obłudnikiem, gdybym twierdził, że nie robię sztuki na sprzedaż. Nie jestem mnichem malarstwa, ja się z niego utrzymuję - mówi malarz Michał Mroczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Mąka. Człowiek, który chce pokolorować Kalisz

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 12:08
Swoimi pracami zamalował już sporą część Kalisza. Street artem narobił też sporo zamieszania za oceanem. Dziś rozpowszechnia graffiti m.in. dzięki projektom "Sztuka w oknie" czy "Error". 
rozwiń zwiń