X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Człowiek kontra natura. Sztuka zaangażowana Diany Lelonek

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 17:06
- W moich pracach najważniejsze jest dla mnie to, by przy pomocy nośnika, jakim jest sztuka wizualna, opowiadać o rzeczach ważnych: z którymi się nie zgadzam, albo o których warto mówić i je pokazywać - tłumaczyła Diana Lelonek, artystka, która tworzy w nurcie bio-art.
Audio
  • O swoich obrazach i zaangażowaniu w sztuce opowiada Diana Lelonek (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Diana Lelonek w studiu Czwórki
Diana Lelonek w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

agnieszka przestrzelska 1200.JPG
Agnieszka Przestrzelska: przygotowałam emocjonalny koktajl

Sztuka Diany Lelonek w większości dotyczy człowieka i jego - niewłaściwego jej zdaniem - podejścia do natury. - Powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, kim jest człowiek. Bo to taki sam gatunek jak pozostałe na tej planecie, tylko posiada inne cechy. Ale nie powodują one, że możemy o sobie myśleć, jako o specjalnie wyróżnionym bycie - tłumaczyła artystka w Czwórce. Jak podkreślała, powinniśmy więc zmienić nastawienie do natury, z dominującego na równorzędne, mieć więcej pokory wobec niej. - Nie tylko w skali świata czy kraju, ale także w skali mikro. Zamiast kupować nowego smartfona zastanówmy się, jak produkcja smartfonów wpływa na środowisko i czy nowy przedmiot jest nam rzeczywiście potrzebny - przekonywała w Czwórce.

Diana Lelonek Odpady, przedmioty nieprzydatne - to wymysł człowieka. Natura potrafi zagospodarować właściwie wszystko.

W swoich pracach Diana Lelonek używa m.in. korzeni, grzybów. - Są one dla mnie narzędziem do wyrażania konkretnych treści - opowiadała w Czwórce. Wspominała także, co zainspirowało ją do stworzenia pierwszego "bio-artowego" obrazu i tłumaczyła, skąd czerpie inspiracje tworzenia kolejnych dzieł. Opowiadała, jak powstają jej obrazy i mówiła, na czym polega koncepcja posthumanizmu w sztuce. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Diana Lelonek (artystka)

Data emisji: 12.11.2017

Godzina emisji: 12.15

kd/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Sokołowska - całe życie naznaczone sztuką

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 08:00
- Zawsze pociągała mnie sztuka i była ona moim celem. Do tego, by zacząć się nią naprawdę zajmować zainspirowały mnie prace Auguste'a Rodina - mówiła w Czwórce, Joanna Sokołowska, malarka i rzeźbiarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka Natalii Grądzkej. Koła, barwy i Skandynawia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 15:58
- Sztuką zajmuje się zawodowo i z pasji. Już od dziecka lubiłam spędzać czas kreatywnie - wspomina w Czwórce artystka, która obecnie pracuje w Polsce i w Norwegii.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Liput i jej pluszowe zabawki przesiąknięte strachem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:55
- To przychodziło z czasem. Najpierw malowałam zmasakrowane twarze, zrobiłam całą serię portretów pobitych ludzi. Zajmowałam się też seryjnymi mordercami - opowiadała Aleksandra Liput, artystka, której sztuka powiązana jest ściśle ze światem dziecięcych lęków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - kolor, obraz, fotografia

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 16:55
Duet artystyczny Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - projektantka i fotograf - reprezentują różne dziedziny sztuki, ale ich współpraca owocuje niezwykle intensywnymi projektami.
rozwiń zwiń