Marek Zimakiewicz o zdjęciach, które pomagają aktorom dostać rolę

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:40
- Do znalezienia pracy w zawodzie aktora niezbędne są zdjęcie. Nagle okazało się, że moje hobby może być dla koleżanek i kolegów źródłem pozyskiwania ról - śmieje się Marek Zimakiewicz. 
Audio
  • Marek Zimakiewicz o fotografii portretowej i duszy aktora na zdjęciu (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Marek Zimakiewicz
Marek ZimakiewiczFoto: Czwórka/Katarzyna Cygler

Najważniejsze w trakcie sesji są portret i zdjęcie neutralne. One dokumentują "stan zero". Moment, w którym musimy odpuścić wszystkie mięśnie Marek Zimakiewicz  

Gość Czwórki jest aktorem i fotografem. W 2012 roku ukończył PWST we Wrocławiu na wydziale lalkarskim, ale w pewnym momencie jego "aktorskiego" życia pojawiła się fotografia. Dziś Marek Zimakiewicz specjalizuje się w fotografii portretowej, a aktorzy ustawiają się w kolejce po jego zdjęcia. - Kontakt, rozmowa i wymiana energii  to jest podstawa mojej pracy. Zdjęcia powstają "przy okazji" - opowiada.  

Aktor na co dzień występuje w Teatrze Baj w Warszawie. Nam opowiada o tym, jak robi się teatr dla młodego widza i dlaczego dziecko to najsurowszy krytyk.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Marek Zimakiewicz (aktor, fotograf)

Data emisji: 25.08.2019  

Godzina emisji: 15.06

kul

Czytaj także

Kamil Toliński: chciałbym kiedyś zagrać w "Avengersach"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 12:10
- Cały czas czuję się na początku aktorskiej drogi. Ale na pewno mam już jakieś doświadczenie, na pewno czegoś się już w życiu nauczyłem i przede wszystkim wyszedłem z klosza moich wyobrażeń o aktorstwie - mówi Kamil Toliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamila Bujalska - kobieta, która wie, czego chce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 15:04
Wyprawę na jeden z amerykańskich festiwali filmowych Kamila Bujalska, aktorka młodego pokolenia, postanowiła wykorzystać na podróż życia. 
rozwiń zwiń