Filmowe owoce. Jak ważną rolę mogą odegrać?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 08:26
W "Kapryśnej chmurze" szczególną rolę odegrał arbuz, a w filmie "Tamte dni tamte noce" brzoskwinia była ważnym symbolem. Owoce są ważnym symbolem w filmach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/kasakphoto

26.07.Owoce jako aktorzy w filmie 
Często oznaczają relacje głównych bohaterów, czasem są zapowiedzią zbrodni, jak w "Ojcu chrzestnym". O owocowych aktorach opowiedzą: Magdalena Maksimiuk - dziennikarka filmowa i znawca kina azjatyckiego Jagoda Murczyńska.

W cyklu "Kulinarny przewodnik wysokokaloryczny", związanym z jedzeniem dostępnym w letnich foodtrackach, opowiemy historię gofra, która rozpoczyna się w średniowieczu i jest związana z kulturą.

***

Na audycję z cyklu "Sztuka jedzenia" w niedzielę (26.06) od godz. 13.05 zaprasza Beata Kwiatkowska.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka kino kulinaria
Czytaj także

Bartek Kieżun: kultura i kulinaria są we Włoszech nierozłączne

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 10:20
- Starałem się nie opowiadać historii bez kontekstu. Dla mnie absolutnie oczywiste było, że na kuchnię włoską trzeba było spojrzeć szerzej, poprzez kulturę tego kraju - opowiadał autor "Italii do zjedzenia" Bartek Kieżun.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w kuchni można zmieniać świat na lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 17:00
Bohaterki filmu "Boginie jedzenia" nie mają co do tego wątpliwości - gastronomia jest platformą komunikacji z innymi, daje możliwość edukacji, poznawania swoich kultur i tradycji, a także rozwoju lokalnego biznesu. Wtóruje im w tym Maya Gallus, reżyserka filmu "The Heat: A Kitchen (R)evolution".
rozwiń zwiń