Iga Chmielewska. Po co są "Bardzo brzydkie rysunki"?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 12:10
- Jako postać zawinięta w koc z pizzą w dłoni komentuję rzeczywistość za pomocą "Bardzo brzydkich rysunków". Okazuje się, że ta forma odpowiada internautom i są tacy, którzy za jednym razem oglądają wszystkie moje prace - opowiada Iga Chmielewska.
Audio
  • Iga Chmielewska o tym, jak "Bardzo brzydkie rysunki" pomogły jej się uporać z traumą po aktorstwie i czym zamierza zaskoczyć nas w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)
Iga Chmielewska zaczęła tworzyć Bardzo brzydkie rysunki w ramach odpoczynku po szkole plastycznej, później znajomi namówili ją by pokazać to szerszej publiczności
Iga Chmielewska zaczęła tworzyć "Bardzo brzydkie rysunki" w ramach odpoczynku po szkole plastycznej, później znajomi namówili ją by pokazać to szerszej publiczności Foto: Czwórka

Iga Chmielewska Nie pamiętam, jak wyglądał mój pierwszy rysunek, bo robiłam to od zawsze, a rodzice chętnie inwestowali w rozwój mojego talentu. Tyle, że w pewnym momencie rysowanie odwidziało mi się i musiało trochę czasu upłynąć zanim znów "przeprosiłam się" ze szkicownikiem

"Bardzo brzydkie rysunki" pojawiły się w nie najlepszym okresie życia gościa Czwórki. - W połowie liceum plastycznego postanowiłam zostać aktorką. Kiedy okazało się, że jednak nic z tego nie wyjdzie, poczułam się tak, jakbym trafiła w wielką pustkę. Zaczęłam uciekać od niej w rysunki z nihilistycznym przekazem - wspomina rozmówczyni Kamila Jasieńskiego.

Iga Chmielewska przyznaje także, że chciałaby, żeby ludzie oglądali nie tylko rysunki, ale też ją samą. Dlatego też prowadzi aktywne życie w sieci i realizuje potrzebę "pokazywania twarzy". Nam opowiada, na której społecznościówce czuje się najbardziej swobodnie, skąd w jej pracach tyle mroku i ile wspólnych cech łączy ją z podmiotem lirycznym "Bardzo brzydkich rysunków".

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Iga Chmielewska (ilustratorka, autorka fanpage'a "Bardzo brzydkie rysunki")

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 8.15

kul/jsz

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: kryminały rodzą się w głowie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 12:30
"Dom czwarty" to kolejna część sagi o policjantach z Lipowa. - To także dowód, że po raz siódmy udało mi się skończyć to, co zaczęłam, choć za każdym razem - kiedy siadam do pisania - jestem przekonana, że tym razem już mi się nie uda - opowiada Katarzyna Puzyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaraź przyjaciół pasją grania w planszówki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 09:42
Od kilku lat gry planszowe przeżywają swój renesans. Klasyki i nowości planszowe w "Pierwsze słyszę" poleca Kuba Polkowski, znawca gier.
rozwiń zwiń