Teledysk. Jak opowiedzieć historię w dwie minuty?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 11:26
"Historia musi być dynamiczna i oddawać kilmat piosenki" - takie wywtyczne dostali twórcy teledysku do piosenki "Answer Me" Bokki, który właśnie otrzymał nominację do nagrody na prestiżowym festiwalu SXSW 2017 (South by Southwest).  
Audio
  • Reżyserka Katarzyna Sawicka o sukcesach teledysku "Answer Me" Bokki (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: kondrukhov/Shutterstock.com

W rozmowie z Kamilem Jasieńskim Katarzyna Sawicka, reżyserka teledysku Bokki "Answer Me", zdradziła, że nominacja była dla niej dużym zaskoczeniem. Tym bardziej, że polski teledysk pierwszy raz znalazł się na liście najlepszych dwudziestu wideoklipów świata, m.in. obok piosenek takich gwiazd jak Beyoncé, Tame Impala, Frank Ocean czy Avalanches. 

- South by Southwest to festiwal ważny zarówno dla twórców filmowych i muzyków. To doskonała okazja do połączenia tych dwóch sztuk - mówiła Katarzyna Sawicka. Wydarzenie to odbywa się od 1994 roku w Stanach Zjednoczonych, w Austin w Teksasie, a "Answer Me" Bokki to pierwsza nominacja dla Polski w historii festiwalu. Teledysk do "Answer me" był już wyświetlany na mniejszych festiwalach w Australii, Portugalii czy we Włoszech.

Obejrzyj teledysk i posłuchaj piosenki "Answer Me"

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z "Pierwsze słyszę", w której Katarzyna Sawicka opowiadała, jak przebiegała praca nad teledyskiem oraz ile czasu zamierza spędzić w Teksasie.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Katarzyna Sawicka (reżyserka, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi)

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/kd

Czytaj także

Up To Date Festival. Łamie stereotypy o techno

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 11:00
W "Pierwsze słyszę" Jan Roguz, autor książki "O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival", przekonywał, że muzyką techno i hip-hopową da się zajmować na poważnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renton. Gdzie byli, kiedy ich nie było?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 15:16
- Odpoczywaliśmy. Szukaliśmy pomysłów na nowe piosenki. Obecnie mamy na warsztacie nowe utwory, a jeden z nich miał już swoją premierę - mówił wokalista zespołu Renton Marek Karwowski.
rozwiń zwiń