Bazgranie z humorem. Najważniejsza jest treść

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 10:43
- Czasem rysuję rzeczy, które po prostu przychodzą mi do głowy i nikt nigdy ich nie wypowiedział - mówił o swoich rysunkach Paweł Dycha, internetowej publiczności znany przede wszystkim jako Bazgram. Jak zaczęła się jego przygoda z rysowaniem? 
Audio
  • Bazgram - śmieje się z tych, którzy chcą być śmieszni (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Co dziś bazgrolą internetowi komicy? (zdjęcie ilustracyjne)
Co dziś bazgrolą internetowi komicy? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Gwoeii/Shutterstock.com

- Kiedyś interesowałem się fotorealizemem. Chciałem rysować ładnie. Łatwiejsze jednak jest rysowanie brzydko. Na więcej można sobie wtedy pozwolić - przekonywał w rozmowie z Kamilem Jasieńskim Paweł Dycha, który bazgraniem zajmuje się w zasadzie od zawsze. - Na początku były kredki i ostatnia strona w zeszycie. Później było rysowanie na lekcjach i na zajęciach. Aż do pierwszego opublikowanego w internecie komiksu - wspominał Czwórkowy gość.

Sprawdź też:
batman 1200.jpg
"Batman musiał spuścić powietrze i spojrzeć na siebie z dystansu"

W stronę większych form komiksowych Bazgrama na razie nie ciągnie, a sam o sobie mówi, że "jest człowiekiem wielu braków talentu i raczej pracy unika". Lubi za to oglądać wszystkie filmy, a jedną z jego pasji jest krytyka polskiego poczucia humoru. - Nie chcę być wyrocznią i mówić, co jest śmieszne. Ktoś może powiedzieć, że to ja jestem niezabawny, chociaż w Polsce nie śmieszy mnie bardzo wiele - wyjaśniał Paweł Dycha.

Słuchając nagrania audycji z Czwórkowego studia dowiecie się też, czy Bazgram aspiruje do bycia historykiem internetu oraz dlaczego podchodzi z dystansem do polskiego YouTube'a.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi:  Kamil Jasieński

Gość: Paweł Dycha czyli Bazgram (rysownik, YouTuber, komik)

Data emisji: 7.03.2017

Godzina emisji: 8.07

jsz/mk

Czytaj także

"Mnie śmieszy": nasz showbiznes nie jest wcale "dnem"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 09:00
- Śmieszy nas wiele rzeczy, najbardziej jednak rzeczywistość, która nas otacza, szczególnie polski showbiznes - mówią Ania, Agnieszka i Maciej, autorzy fanpejdża "Mnie śmieszy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fanggotten. Filmy wrzuca także w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 15:50
- Ciężko mi powiedzieć, czemu rzeczy, które mnie ukształtowały nagrywam w plenerze. W pokoju raczej "śmieszkuję" - mówił w Czwórce Adam Wawrzyński znany też jako Fanggotten. W rozmowie z Kamilem Jasieńskim opowiedział nie tylko, o czym jest jego kanał na YouTubie, ale także zdradził kilka sekretów funkcjonowania w sieci.   
rozwiń zwiń