Lil Peep kontra "nowy 2Pac" - kogo warto posłuchać?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:01
Oto najciekawsze koncerty hip-hopowe tej jesieni według Czwórki: prawdziwy gangster, bożyszcze nastolatek, najsłynniejszy sad boy i wiele innych zaskakujących postaci.
Audio
  • Koncerty hip-hopowe - na co warto się wybrać? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Lil Peep podczas koncertu w Moskwie w 2017 roku
Lil Peep podczas koncertu w Moskwie w 2017 rokuFoto: Shutterstock.com/hurricanehank
coolio pap 1200.jpg
Coolio. jego "Gangsta's Paradise" jako dzieło życia

Cyryl Rozwadowski, redaktor muzyczny magazynu Aktivist, zapraszał w Czwórce m.in. do Warszawy na koncert Lila Peepa. - Biletów już nie ma, bo to bardzo ciekawa postać, która zamiesza na scenie hip-hopowej. Ma 21 lat, łączy gatunki, bardzo inspiruje się muzyką gitarową i tzw. emo, a jego utwory są bardzo emocjonalne. Wydaje mi się, że to kierunek, w którym dziś zmierza rap - staje się filtrem dla bardzo różnych emocji - mówił rozmówca Czwórki. A Maciej Wernio z portalu Noizz.pl polecał koncert Freddiego Gibbsa, "twardego ulicznego rapera z Indiany", którego określił mianem "nowego 2Paca".

A kim dokładnie jest "nowy 2Pac" i kiedy usłyszeć będziemy go mogli usłyszeć na żywo w Polsce? Dlaczego jego występ "będzie mocny"? I na które koncerty warto się wybrać w nadchodzących tygodniach? Zapraszamy do wysłuchania materiału, który przygotowała Martyna Ogonek.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 7.15

kd/jsz

Czytaj także

Missy Elliott - pierwsza dama hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 19:24
Zdobyła sześć nagród Grammy, współpracowała z każdym, kto coś w hip-hopie znaczy - od Eminema do Pharrella Williamsa - wydała sześć platynowych albumów, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała przeszło 30 milionów płyt. 15 lipca 2017 roku mija 20 lat od wydania debiutanckiego albumu Missy Elliott.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Enter the Wu-Tang". Totalny hip-hopowy klasyk

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 12:30
- Najmocniejszy w kontekście twórczości Wu-Tang Clanu jest ich debiut. Po dziś dzień to muzyka, która brzmi niezwykle świeżo - mówił w Czwórce Piotr "Steez" Szulc z PRO8L3M oraz projektu "Rap History Warsaw". 19 lipca 2007 roku Wu-Tang Clan wystąpił po raz pierwszy w Polsce w warszawskim klubie Stodoła. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanye West. "Każdy geniusz jest świrem"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 15:27
Dokładnie 12 lat temu, 30 sierpnia 2005 roku, ukazał się album "Late Registration" Kanye'a Westa, a singlem "Gold Digger" artysta przedarł się do mainstreamu jako raper. Utwór dziesięć tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Billboardu i został wyróżniony nagrodą Grammy.
rozwiń zwiń