X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przeżyć najbardziej depresyjny dzień w roku?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 11:47
Blue monday, czyli najbardziej depresyjny moment w roku, to wprowadzone na podstawie badań Cliffa Arnalla w 2005 roku określenie dnia, przypadającego w trzeci poniedziałek stycznia.
Audio
  • Jak radzić sobie podczas blue monday i skąd wzięło się to święto? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pzAxe/Shutterstock.com

- To czas, w którym człowiek zaczyna weryfikować swoje postanowienia noworoczne - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz. - Dociera do nas wówczas, że nie udaje nam się ich utrzymać, a to wywołuje myśli o charakterze depresyjnym. Zderzamy się z przykrą prawdą o sobie, bo nie potrafimy być konsekwentni wobec własnych decyzji - tłumaczyła.

Jak zaznaczała ekspertka, blue monday, czyli "święto porażki", najlepiej jednak traktować z przymrużeniem oka. - By rzeczywiście udowodnić słuszność algorytmu, który miałby potwierdzać istnienie blue monday, trzeba byłoby przeprowadzić wieloletnie badania, a tego nie zrobiono. Poza tym tu jest za dużo zmiennych - każdy z nas ma inną sytuację, doświadczenia życiowe. W takich badaniach liczyłyby się także miejsce zamieszkania i warunki atmosferyczne - podkreślała w rozmowie z Czwórką.

Czy w gabinetach psychologów w blue monday rzeczywiście częściej dzwonią telefony niż w pozostałe dni stycznia? Jak środowiska naukowe traktują matematyczny algorytm z którego wyliczyć można najbardziej depresyjny dzień w roku? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotowała Martyna Ogonek.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 15.01.2018

Godzina emisji: 8.37

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Depresja, a życie zawodowe. Jak przełamywać tabu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 18:20
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, obecnie depresja znajduje się w czołówce najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że na świecie cierpni z jej powodu aż 350 milionów osób, w Polsce około 1,5 miliona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba mieć odwagę, by czasem wejść w konflikt"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 17:15
O co najczęściej kłócą się ludzie w pracy? O awans, stanowisko, pieniądze, zakres obowiązków, nagrody, dominację, złą komunikację a czasem nawet o miejsce pracy, czyli przysłowiowe biurko.
rozwiń zwiń