SULW, czyli historie warszawskich writerów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 12:10
SULW, czyli "sztuka uliczna lewobrzeżnej Warszawy" był funkcjonującym w latach 2012-2015 portalem, którego celem była dokumentacja stołecznej sceny graffiti. Dziś funkcjonuje jako "SULW. Album" - wydawnictwo, które właśnie doczekało się wznowienia.  
Audio
  • "SULW. Album" i warszawscy writerzy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
SULW. Album to wyjątkowa książka o polskim graffiti
"SULW. Album" to wyjątkowa książka o polskim graffitiFoto: Czwórka

Czytaj także
chłopiec graffiti sztuka 1200x660.jpg
Murale - to nie jest zwykłe graffiti

- Moja zajawka na graffiti wzięła się od częstych podróży koleją. Mieszkałem poza Warszawą, codziennie dojeżdżałem do szkoły i w trakcie drogi obserwowałem to, co dzieje się na ścianach tuneli, przed wjazdem na dworzec - wspomina autor książki.

Wszystkie materiały zebrane w książce zostały odpowiednio przygotowane i poprawione na potrzeby książki, a całość albumu uzupełnia siedem nowych wyjątkowych wywiadów. Prace nad albumem trwały ponad półtora roku. Szata graficzna książki jest przejrzysta i minimalistyczna – bo jak podkreśla gość Czwórki - twórcom zależało zależało nam na tym, by "SULW. Album" był schludny i nie krzyczał do odbiorcy: "oto kolejna publikacja o graffiti zaprojektowana, jak każda inna o graffiti".

Czytaj także
joanna koziej 1200.jpg
Graffiti XXI wieku. Joanna Koziej o tym, jak znaczy świat

Więcej szczegółów dotyczących tego albumu w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Jacek Baliński ("SULW. Album")

Data emisji: 6.03.2018

Godzina emisji: 8.15

kul/ac

Czytaj także

"Poland: above & around" - Polska z masztów telekomunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:23
Film powstał w trakcie podróży po Polsce, podczas której jego twórcy wspinali się na maszty telekomunikacyjne rozproszone po całym kraju. - Nasze trasa wiodła przez Kazimierz Dolny, Zakopane, po Śnieżne Kotły, a potem Świnoujście, Krynicę Morską i Giżycko - wspominali Aleksandra Łogusz i Maciej Margas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Truściński: zapomnijcie o platynie i złocie. Najlepszą inwestycją jest sztuka

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 15:33
- To jest tak, jakbyś stawał przed naprawdę dobrym obrazem. Miarą dobrego komiksu jest to, że mijają lata, a jego treść jest nadal aktualna - mówił twórca komiksów Przemysław "Trust" Truściński.
rozwiń zwiń