263 minuty przed telewizorem codziennie. Polacy w europejskiej czołówce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 11:49
Pod względem czasu spędzanego przed telewizorem Polacy zajmują 3 miejsce w Europie. Przed srebrnym ekranem spędzamy dziennie niemal 4 godziny. Mimo to telewizja notuje pewien spadek oglądalności, porzucamy ją na rzecz internetu. 
Audio
  • Czy wciąż oglądamy dużo telewizji? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Adamowicz/Shutterstock

Popularność telewizji wynika przede wszystkim z naszej kultury spędzania wolnego czasu. Gdy Włosi czy Hiszpanie wychodzą na kolację z przyjaciółmi czy rodziną, my włączamy telewizor. W Europie Wschodniej prześcigają nas tylko Węgrzy i Rumuni. 

Analizy firmy Wavemaker pokazują, że w tym roku, w stosunku do 2017, telewizja odnotowała 7 procentowy spadek oglądalności. Bloger Andrzej Tucholski zwraca uwagę, że często porzucamy ją na rzecz platform zamkniętych dla reklamodawców czy ogólnodostępnego YouTube'a. 

Odejście od tradycyjnej telewizji widoczne jest szczególnie wśród młodych ludzi (w wieku 13-29 lat). Jakich wyborów dokonują? Gdzie szukają filmowej rozrywki? O tym w materiale Weroniki Puszkar. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiały: Weronika Puszkar 

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 7.35

pj

Czytaj także

Dynastia brytyjska bez pudru w drugim sezonie "The Crown"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 12:00
Drugi sezon "The Crown" to świetna okazja, by poznać historię brytyjskiej monarchii i przekonać się, że Elżbieta II była prawdziwą ikoną stylu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Ankudowicz: mam wysokie oczekiwania i potworną ambicję

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 14:45
- Moja ścieżka zawodowa jest jak typowa polska droga: wąska i kreta. Ale można nią dojechać do celu - mówi aktorka katarzyna Ankudowicz.
rozwiń zwiń