X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czarne Konie Ars Independent - wiemy, na co czekamy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 11:52
Cztery międzynarodowe konkursy oraz kilka pozakonkursowych sekcji i specjalnych wydarzeń. Bartłomiej Sołtysik w Czwórce zdradza szczegóły programu festiwalu. Będą Chiny, Turcja, Golem i 60 sekund życia kaczuszki. 
Audio
  • Bartłomiej Sołtysik opowiada o programie Ars Independent Festival w Katowicach (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie z zeszłorocznej odsłony Ars Independent Festival
Zdjęcie z zeszłorocznej odsłony Ars Independent FestivalFoto: Michał Jędrzejowski/Ars Independent/mat.pras.

Podczas Ars Independent w Katowicach zaplanowano ponad 40 multimedialnych wydarzeń. Pełny program ogłoszony będzie jeszcze dziś, a w Czwórce Bartłomiej Sołtysik przedstawił go przedpremierowo. 

- Oczywiście będzie nasz konkurs filmów pełnometrażowych, w tym roku będą to również obrazy dokumentalne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. -  W grupie tych filmów jest rzecz, która fantastycznie oddaje klimat tego festiwalu, ducha Ars Independent - multimedialność. To "Oczy ważki" Xu Binga - zapowiada. - Chiński film, w którym reżyser bawi się planem filmowym, rezygnuje z aktorów, operatorów kamer. Widzimy tu całe współczesne Chiny i setki tysięcy godzin nagrań z przemysłowych kamer. Bing zmontował z nich film fabularny, opowiadający o tym, co dzieje się poza naszymi oczami - dodaje. 

Obok "Oczu ważki", zaprezentowany zostanie dokument "Meteory", o największej ofensywie tureckiej we wschodniej Anatolii, przeciwko Kurdom, podczas której spadł deszcz meteorytów, a także "Król" obraz, w którym mamy do czynienia z zabawą formalną - obecne jest tu i kino historyczne i kukiełkowa gra. 

1500 zgłoszeń zostało nadesłanych do konkursu Czarny Koń Animacji. Spośród tej grupy krótkich metraży jury wybrało 31, które zostaną zaprezentowane na imprezie. 7 tytułów zobaczymy w Czarnym Koniu Gier Wideo, jak podkreśla rzecznik imprezy, będą to często gry w przegrywanie. 30 to zaś liczba wideoklipów, jaka zostanie zaprezentowana w ostatnim konkursie. To właśnie wideoklipy owiane są największą tajemnicą. Słuchaczom Czwórki Bartłomiej Sołtysik zdradza jednak pewien trop do poszukiwań, a jest nim poniższy klip:


W "Pierwsze słyszę" gość Kamila Jasieńskiego zdradza szczegóły konkursowych kategorii, informuje, co z festiwalem mają wspólnego obrazy polskiego reżysera Piotra Szulkina oraz co czeka nas w VR Romm. 

Ars Independent Festival odbędzie się w dniach 25 - 30 września w Katowicach. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bartłomiej Sołtysik (rzecznik prasowy Ars Independent Festival)

Data emisji: 11.09.2018

Godzina emisji: 8.17

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski fandom "Gwiezdnych Wojen" ma korzenie w PRLu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 10:58
"Wojna Gwiazd" to wyjątkowy, dokumentalny film opowiadający o niezwykłym zjawisku powstania i rozkwitu ruchu fanów "Gwieznych Wojen". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź - polska stolica komiksu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:34
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyciąga tłumy. W tym roku organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, ale nie zabraknie też stałych gości imprezy. 
rozwiń zwiń