Czarne Konie Ars Independent - wiemy, na co czekamy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 11:52
Cztery międzynarodowe konkursy oraz kilka pozakonkursowych sekcji i specjalnych wydarzeń. Bartłomiej Sołtysik w Czwórce zdradza szczegóły programu festiwalu. Będą Chiny, Turcja, Golem i 60 sekund życia kaczuszki. 
Audio
  • Bartłomiej Sołtysik opowiada o programie Ars Independent Festival w Katowicach (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie z zeszłorocznej odsłony Ars Independent Festival
Zdjęcie z zeszłorocznej odsłony Ars Independent FestivalFoto: Michał Jędrzejowski/Ars Independent/mat.pras.

Podczas Ars Independent w Katowicach zaplanowano ponad 40 multimedialnych wydarzeń. Pełny program ogłoszony będzie jeszcze dziś, a w Czwórce Bartłomiej Sołtysik przedstawił go przedpremierowo. 

- Oczywiście będzie nasz konkurs filmów pełnometrażowych, w tym roku będą to również obrazy dokumentalne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. -  W grupie tych filmów jest rzecz, która fantastycznie oddaje klimat tego festiwalu, ducha Ars Independent - multimedialność. To "Oczy ważki" Xu Binga - zapowiada. - Chiński film, w którym reżyser bawi się planem filmowym, rezygnuje z aktorów, operatorów kamer. Widzimy tu całe współczesne Chiny i setki tysięcy godzin nagrań z przemysłowych kamer. Bing zmontował z nich film fabularny, opowiadający o tym, co dzieje się poza naszymi oczami - dodaje. 

Obok "Oczu ważki", zaprezentowany zostanie dokument "Meteory", o największej ofensywie tureckiej we wschodniej Anatolii, przeciwko Kurdom, podczas której spadł deszcz meteorytów, a także "Król" obraz, w którym mamy do czynienia z zabawą formalną - obecne jest tu i kino historyczne i kukiełkowa gra. 

1500 zgłoszeń zostało nadesłanych do konkursu Czarny Koń Animacji. Spośród tej grupy krótkich metraży jury wybrało 31, które zostaną zaprezentowane na imprezie. 7 tytułów zobaczymy w Czarnym Koniu Gier Wideo, jak podkreśla rzecznik imprezy, będą to często gry w przegrywanie. 30 to zaś liczba wideoklipów, jaka zostanie zaprezentowana w ostatnim konkursie. To właśnie wideoklipy owiane są największą tajemnicą. Słuchaczom Czwórki Bartłomiej Sołtysik zdradza jednak pewien trop do poszukiwań, a jest nim poniższy klip:


W "Pierwsze słyszę" gość Kamila Jasieńskiego zdradza szczegóły konkursowych kategorii, informuje, co z festiwalem mają wspólnego obrazy polskiego reżysera Piotra Szulkina oraz co czeka nas w VR Romm. 

Ars Independent Festival odbędzie się w dniach 25 - 30 września w Katowicach. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bartłomiej Sołtysik (rzecznik prasowy Ars Independent Festival)

Data emisji: 11.09.2018

Godzina emisji: 8.17

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski fandom "Gwiezdnych Wojen" ma korzenie w PRLu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 10:58
"Wojna Gwiazd" to wyjątkowy, dokumentalny film opowiadający o niezwykłym zjawisku powstania i rozkwitu ruchu fanów "Gwieznych Wojen". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź - polska stolica komiksu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:34
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyciąga tłumy. W tym roku organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, ale nie zabraknie też stałych gości imprezy. 
rozwiń zwiń