X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Archistorie - historia architektury dla laika

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:21
- Nasza książka to publikacja dla tych, którzy nie chcą przebijać się przez wiele tomów historii architektury - mówi Natalia Szcześniak, współautorka publikacji "Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?". - Dla tych, którzy chcą wiedzieć coś o architekturze im najbliższej - dodaje. 
Audio
  • Radosław Gajda i Natalia Szcześniak opowiadają o książce "Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Natalia Szcześniak i Radosław Gajda
Natalia Szcześniak i Radosław GajdaFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Autorzy w prosty, przystępny i atrakcyjny sposób opowiadają o przestrzeni, która nas otacza w domu, w biurze, w czasie wolnym. Udowadniają, że budynki to nie tylko materiały, ale opowieści o ludziach, ich pasji, marzeniach i emocjach. - Cieszymy się, że książkę się dobrze czyta - to był nasz główny cel, to nam przyświecało podczas pisania, żeby język maksymalnie uprościć - mówi autorka. - Nie ma tam żargonu, a profesjonalne słownictwo jest wytłumaczone - dodaje Radosław Gajda. - Są tam odpowiedzi na pytania: dlaczego mieszkamy w domach, a nie w szałasach; dlaczego bloki wyglądają jak bloki, a kamienice jak kamienice - uzupełnia. 

Z publikacji "Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?" dowiemy się również czemu układ starówek miejskich rożni się od układu blokowisk i kiedy się to zmieniło. Jak to się stało, że wieżowce zawdzięczamy pożarowi? Czy Łódź i Chicago mają coś ze sobą wspólnego? Co świadczy o dobrze rozwiniętym mieście? Co współczesnych deweloperów łączy z papieżem Juliuszem II? O tym m.in. w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Natalia Szcześniak, Radosław Gajda (twórcy wideobloga "Architecture is a good idea", autorzy książki "Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?")

Data emisji: 30.10.2018

Godzina emisji: 8.30

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miejskie place - ogniwa, łączące lokalną społeczność

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 14:20
- Dla nas kwintesencja placu sprowadza się do takiego miejsca, gdzie każdy może się spotkać - mówią w Czwórce Magda Grabowska i Aleksandra Literowicz z Fundacji Puszka, która wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana realizuje trzyletni projekt "Place Warszawy (do odzyskania)". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łowcy detali". Czy znasz łódzkie kamienice?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 16:50
Gry planszowe mogą budzić wrażliwość na piękno architektury. Łodzianka, Maria Nowakowska, stworzyła "Łowców detali", grę, która ma sprawić, że mieszkańcy miasta zwrócą uwagę na szczegóły, poukrywane na elewacjach budynków.
rozwiń zwiń