X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
Audio
  • "Fotostory Londyn". O polskich imigrantach na planszach komiksu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Song_about_summer/Shutterstock

"Fotostory Londyn", Dominik Szcześniak "Fotostory Londyn", Dominik Szcześniak

- Przemyciłem w nim mnóstwo swoich wspomnień. Tych świeżych i tych już nieco zatartych, bo komiks, z przerwami powstawał przez osiem lat. Pracowałem nad nim razem z rysownikiem, Rafałem Trejnisem. Przez ten czas miałem okazję przypomnieć sobie wiele mniej i bardziej wesołych zdarzeń z tego epizodu w moim życiu - wyjaśniał.

Rysownikowi, z którym współpracowałem przygotowałem spory materiał źródłowy. Mógł odwzorowywać miejsca, które istnieją naprawdę Dominik Szcześniak

- Między mną a rysownikiem istniał pewien rodzaj milczącego porozumienia. Wiedział dokładnie, jak powinny wyglądać poszczególne postaci. Nie posiadałem zdjęć wszystkich osób, które znałem, lub z którymi współpracowałem w tamtym czasie. Zaskakiwał doskonale oddając ich wygląd. Czułem się tak, jakbym patrzył na moich kumpli z 2005 r. - mówił W Czwórce.

Które części opowieści bazują na prawdziwych historiach, a które zostały dodane przez autora? Dlaczego postanowił opowiedzieć o polskiej emigracji na planszach komiksu? Czy utrzymuje kontakt z protoplastami tych postaci i czy wie jak potoczyły się ich losy? Co na temat jego historii sądzi brytyjska ikona komiksu Peter Milligan? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Dominik Szcześniak (autor komiksu "Fotostory Londyn")

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 8.35

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cały świat komiksu przyjedzie do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 10:20
Historia festiwalu Komiksowa Warszawa rozpoczęła się w 2010 roku. Dziś jest jednym z największych festiwali komiksu w Europie Środkowej. Paweł Timofiejuk zdradza, kto tym razem zagości w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź - polska stolica komiksu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:34
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyciąga tłumy. W tym roku organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, ale nie zabraknie też stałych gości imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska mistrzem Polski". Humor bez daty ważności

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:38
"Polska mistrzem Polski" to hasło, które na stałe zagościło w polskim słowniku. Najczęściej słyszymy go, jako komentarz przy okazji różnych wydarzeń sportowych, ale co ma wspólnego z polskim komiksem? Wyjaśniali to goście Czwórki: Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki.
rozwiń zwiń