Akcja Dyplomacja. Z wizytą w placówkach dyplomatycznych

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 11:00
Akcja Dyplomacja to projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Szkole Głównej Handlowej. Dzięki niemu można poznać pracę ambasadorów i dyplomatów od podszewki.
Audio
  • O Akcji Dyplomacja opowiadają jej koordynatorzy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Główną ideą projektu jest umożliwienie ambitnym, młodym ludziom zainteresowanym powyższą tematyką spotkania się i porozmawiania twarzą w twarz z zagranicznymi dyplomatami pracującymi w Polsce. 

- Akcja Dyplomacja to projekt edukacyjny non-profit, skierowany do młodych ludzi zainteresowanych polityką zagraniczną i dyplomacją - mówią goście Kamila Jasieńskiego. - Jest to cykl spotkań organizowanych w ambasadach z udziałem dyplomatów, którzy na relacje międzynarodowe wywierają realny wpływ - dodają. 

Dzięki Akcji Dyplomacja swoje wyobrażenia na temat pracy dyplomaty można skonfrontować z rzeczywistością. 

Uczestnicy tego projektu mogą zobaczyć, jak się uprawia dyplomację, jak wygląda dyplomacja, jaka jest rola ambasad i jak wygląda praca dyplomaty Mikołaj Kramek

W tym roku odbędzie się 8. odsłona wydarzenia. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy studenci polskich uczelni, od Szczecina po Rzeszów, ale też uczniowie ostatnich lat liceów. Jak wziąć udział w spotkaniach z dyplomatami? Na czym polega rekrutacja uczestników? I jak Akcja wygląda w praktyce? O tym w rozmowie z "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Mikołaj Kramek i Stanisław Kosobucki (studenci SGH, koordynatorzy Akcji Dyplomacji)

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 8.25

pj/kd

Czytaj także

Student w wielkim mieście. Jak nie zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Przed rozpoczęciem roku akademickiego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nam miasto, do którego planujemy wyjechać na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egzaminy online. Jak zaliczyć sesję zdalnie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:39
Ci, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w stacjonarnych zajęciach na uczelniach, coraz częściej zdają egzaminy przez internet. Z pomocą przychodzą technologie, np. Skype, za pomocą którego studenci zaliczają testy.
rozwiń zwiń