X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Egzaminy online. Jak zaliczyć sesję zdalnie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:39
Ci, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w stacjonarnych zajęciach na uczelniach, coraz częściej zdają egzaminy przez internet. Z pomocą przychodzą technologie, np. Skype, za pomocą którego studenci zaliczają testy.
Audio
  • Egzaminy bez ruszania się z domu. Kto i na jakich zasadach może do nich podejść? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Do niedawna taka praktyka była popularna za granicą, dziś coraz częściej korzystają z niej wykładowcy polskich uczelni, zamieniając salę wykładową na laptop. Na czym polegają egzaminy online i jak z nich skorzystać?

- Nie potrzeba sali wykładowej, biurek, ani kartki. To wygodne, bo do egzaminu możemy przystąpić o każdej porze. W trakcie testu student ma kilkadziesiąt sekund na udzielenie odpowiedzi na pytanie. Dzięki temu nie ma czasu na skorzystanie ze ściągi - mówiła Kaja Przystupa-Rządca, wykładowczyni z Akademii Leona Koźmińskiego.

W trybie online coraz częściej odbywają się wykłady, niektóre uczelnie oferują przeprowadzenie całego toku studiów w formie e-learningu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym mówiliśmy także m.in. o tym, czym różnią się egzaminy zdawane przez internet, od tych przeprowadzanych w salach wykładowych, o tym, czy możemy zaliczyć sesję za pomocą smartfona oraz, czy zdawanie testów online stanie się na uczelniach wyższych normą. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kaja Przystupa-Rządca (wykładowczyni z Akademii Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 6.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O Juwenaliach dowiesz się na Snapie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 14:30
Choć do maja jeszcze dużo czasu, niektórzy studenci już teraz wiedzą, co będzie się działo na Juwenaliach. Skąd? Ze Snapa!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twój przyszły zawód jeszcze nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 09:46
Okazuje się, że im wcześniej zaczniemy myśleć o naszej przyszłej karierze, tym lepiej. Nie ma jednak sensu planownie konkretnego zawodu, bo ten prawdopodobnie jeszcze nie istnieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czyściciele internetu". W sieci widzą więcej niż Ty

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:05
Niewiele o nich wiadomo. Kim są? Gdzie mają biura? Co oglądają każdego dnia? I czemu dzięki nim jesteśmy bezpieczniejsi? O filmie "Czyściciele internetu" i tym niełatwym zawodzie rozmawialiśmy w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Forbes" ogłosił listę najlepiej zarabiających youtuberów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:03
Pierwsze miejsce zajął 8-latek specjalizujący się w recenzjach zabawek. W krótkim czasie stał się influencerem o światowym zasięgu.
rozwiń zwiń