Egzaminy online. Jak zaliczyć sesję zdalnie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:39
Ci, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w stacjonarnych zajęciach na uczelniach, coraz częściej zdają egzaminy przez internet. Z pomocą przychodzą technologie, np. Skype, za pomocą którego studenci zaliczają testy.
Audio
  • Egzaminy bez ruszania się z domu. Kto i na jakich zasadach może do nich podejść? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Do niedawna taka praktyka była popularna za granicą, dziś coraz częściej korzystają z niej wykładowcy polskich uczelni, zamieniając salę wykładową na laptop. Na czym polegają egzaminy online i jak z nich skorzystać?

- Nie potrzeba sali wykładowej, biurek, ani kartki. To wygodne, bo do egzaminu możemy przystąpić o każdej porze. W trakcie testu student ma kilkadziesiąt sekund na udzielenie odpowiedzi na pytanie. Dzięki temu nie ma czasu na skorzystanie ze ściągi - mówiła Kaja Przystupa-Rządca, wykładowczyni z Akademii Leona Koźmińskiego.

W trybie online coraz częściej odbywają się wykłady, niektóre uczelnie oferują przeprowadzenie całego toku studiów w formie e-learningu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym mówiliśmy także m.in. o tym, czym różnią się egzaminy zdawane przez internet, od tych przeprowadzanych w salach wykładowych, o tym, czy możemy zaliczyć sesję za pomocą smartfona oraz, czy zdawanie testów online stanie się na uczelniach wyższych normą. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kaja Przystupa-Rządca (wykładowczyni z Akademii Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 6.15

ac/kd

Czytaj także

O Juwenaliach dowiesz się na Snapie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 14:30
Choć do maja jeszcze dużo czasu, niektórzy studenci już teraz wiedzą, co będzie się działo na Juwenaliach. Skąd? Ze Snapa!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twój przyszły zawód jeszcze nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 09:46
Okazuje się, że im wcześniej zaczniemy myśleć o naszej przyszłej karierze, tym lepiej. Nie ma jednak sensu planownie konkretnego zawodu, bo ten prawdopodobnie jeszcze nie istnieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czyściciele internetu". W sieci widzą więcej niż Ty

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:05
Niewiele o nich wiadomo. Kim są? Gdzie mają biura? Co oglądają każdego dnia? I czemu dzięki nim jesteśmy bezpieczniejsi? O filmie "Czyściciele internetu" i tym niełatwym zawodzie rozmawialiśmy w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Forbes" ogłosił listę najlepiej zarabiających youtuberów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:03
Pierwsze miejsce zajął 8-latek specjalizujący się w recenzjach zabawek. W krótkim czasie stał się influencerem o światowym zasięgu.
rozwiń zwiń