Instagram bez serduszek? Koniec festiwalu próżności?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 12:24
Twórcy aplikacji testują wycofanie "serduszek" z Instagrama. Wszystko po to, żeby poprawić samopoczucie użytkowników. 
Audio
  • Jakie zmiany wprowadza instagram? (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: happydancing/Shutterstock.com

W zeszłym tygodniu media obiegła informacja, że Instagram tworzy grupę wsparcia dla osób, które czują się źle przez zdjęcia zamieszczane w serwisie. Teraz twórcy aplikacji idą o krok dalej i planują, dla dobra użytkowników, zrezygnować ze swej głównej funkcji - serduszek.

Instagram testuje ukrywanie polubień, co ma być odpowiedzią na obserwacje psychologów, które sugerują, że aplikacja ma zły wpływ na samoocenę, zwłaszcza młodych ludzi. 

- Rzeczywiście Instagram może być festiwalem próżności.Wrzucamy tam tylko dobre zdjęcia,  dodatkowo są one opracowane przy pomocy filtrów, czasem nawet tak bardzo, że trudno jest kogoś rozpoznać - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz. - Nie dziwi mnie to, że jest to depresjogenne, bo widzę to w moim gabinecie. Młodzi ludzie porównują się do ideałów z Instagrama - dodaje. 

Agata Kwapień z agencji Sotrender zauważa, że "serduszka" stały się walutą Instagrama.

W jakich krajach testowane jest wycofanie "serduszek"? Czy dziś przy publikacji zdjęć na Instagramie użytkownikom towarzyszy stres? Jakie jeszcze pomysły rozważają twórcy aplikacji? O tym m.in. w materiale Martyny Ogonek

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 8.25

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stockholm Fashion Week odwołany z powodu… braku proekologicznych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:47
Choć udowodniono, że nadmierna produkcja, transport i niewłaściwa utylizacja ubrań mają szkodliwy wpływ na środowisko, to o tych problemach w branży modowej nadal mówi się niewiele. Chcą to zmienić Szwedzi, którzy w imię ekologii postanowili odwołać Sztokholmski Fashion Week.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy ocieplenie klimatu rani Ziemię i Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 12:43
Coraz więcej ludzi cierpi z powodu lęku przed zmianami klimatycznymi – alarmują psychologowie. W Polsce, aż 90 procent z nas uważa, że kryzys klimatyczny to problem i zagrożenie. 
rozwiń zwiń