Jak wiele nam nie wyszło? "Ludzie" - opowieść o naszych błędach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 12:57
Historia ludzkości, jak się okazuje to prawdziwa serial niefortunnych zdarzeń. "Ludzie", książka Toma Philipsa opowiada jak wiele człowiekowi, przez historię ludzkości, po prostu nie wyszło. 
Audio
  • Rozmowa z Tomem Phillipsem autorem książki "Ludzie" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Opowieść, która otwiera moją książkę, to pierwsza rzecz, która przyszła mi do głowy, gdy zacząłem pisać. To zdarzenie sprzed 3 milionów lat. Wtedy to Lucy, przodek człowieka, spadła z drzewa - mówi Tom Philips. - Przeczytałem o tym kilka lat temu, wiedziałem, że ta historia będzie otwierała książkę - dodaje. 

By opisać dzieje wypadków ludzkości Tim Philips musiał, pisząc swoją opowieść, dokonywać dużej selekcji. - Pewne rzeczy nie zmieściły się w publikacji np. historia o lekarzu, który chciał dowiedzieć się, co wywołuje żółtą febrę. Zrobił to przez eksperyment na sobie. Nie ma tej opowieści w książce, bo jest jedną z najbardziej obrzydliwych rzeczy o jakich słyszałem - dodaje. 

Autor "Ludzi" wyróżnia się wyjątkowym poczuciem humoru. Czyje żarty lubi on sam? Kto jest dla niego wzorem humoru? I co tak naprawdę sprawia, że ludzie tyle psują? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Maciej Wójcik

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 8.44

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekonomiczna dysproporcja. Kto pracuje więcej i zarabia mniej?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 16:05
Twórca "Magazynu Porażka" przyjrzał się kobietom pracującym. - Od zawsze interesował mnie temat nierówności ekonomicznych, dotyczy to również nierówności względem płci - mówił autor książki "O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje" Kamil Fejfer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Chełmiński pyta: dlaczego w Polsce nie da się oddychać?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:08
Gość "Faktofonii" odwiedził wielkie aglomeracje, miasta oraz wsie sprawdzając, jak w praktyce wygląda problem smogu w Polsce i co możemy zrobić, by zniwelować przyczyny zanieczyszczenia powietrza.
rozwiń zwiń