Polskie Radio
Section05
zanieczyszczenie powietrza

Raport "Droga do szkoły a jakość powietrza"

22 września wypada Światowy Dzień bez Samochodu. Dlatego też Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki wraz z partnerami zaprezentował pilotażowe badania. Wynika z nich, że dowożenie dzieci do szkoły samochodem może mieć istotny wpływ na zanieczyszczenie powietrza w jej pobliżu. Co więcej, w trakcie podróży autem nie zawsze jesteśmy chronieni przed wdychaniem szkodliwych substancji.
Zobacz więcej na temat:  zanieczyszczenie powietrza

Polska najbardziej skażona smogiem w Europie? Mapa KE pokazuje zupełnie co innego

Mieszkańcy miast w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii oddychają najgorszym powietrzem w Europie - tak wynika z przygotowanej przez Komisję Europejską najnowszej mapy smogowej. Jasno pokazuje ona, że polskie aglomeracje nie zaliczają się do najbardziej zanieczyszczonych na Starym Kontynencie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa klimat powietrze zanieczyszczenie zanieczyszczenie powietrza smog

Korki w Warszawie. Miasto Jest Nasze: to wina marszałka województwa

"Oferta kolei jest gorsza niż trzydzieści lat temu. Za stagnację kolei regionalnych na Mazowszu odpowiada Adam Struzik, marszałek województwa" - wskazuje stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i dodaje, że mniejsza liczba pociągów dojeżdżających do centrum Warszawy, to więcej samochodów korkujących ulice stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie regiony Warszawa transport publiczny zanieczyszczenie powietrza Adam Struzik Miasto Jest Nasze smog