X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wiele nam nie wyszło? "Ludzie" - opowieść o naszych błędach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 12:57
Historia ludzkości, jak się okazuje to prawdziwa serial niefortunnych zdarzeń. "Ludzie", książka Toma Philipsa opowiada jak wiele człowiekowi, przez historię ludzkości, po prostu nie wyszło. 
Audio
  • Rozmowa z Tomem Phillipsem autorem książki "Ludzie" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Opowieść, która otwiera moją książkę, to pierwsza rzecz, która przyszła mi do głowy, gdy zacząłem pisać. To zdarzenie sprzed 3 milionów lat. Wtedy to Lucy, przodek człowieka, spadła z drzewa - mówi Tom Philips. - Przeczytałem o tym kilka lat temu, wiedziałem, że ta historia będzie otwierała książkę - dodaje. 

By opisać dzieje wypadków ludzkości Tim Philips musiał, pisząc swoją opowieść, dokonywać dużej selekcji. - Pewne rzeczy nie zmieściły się w publikacji np. historia o lekarzu, który chciał dowiedzieć się, co wywołuje żółtą febrę. Zrobił to przez eksperyment na sobie. Nie ma tej opowieści w książce, bo jest jedną z najbardziej obrzydliwych rzeczy o jakich słyszałem - dodaje. 

Autor "Ludzi" wyróżnia się wyjątkowym poczuciem humoru. Czyje żarty lubi on sam? Kto jest dla niego wzorem humoru? I co tak naprawdę sprawia, że ludzie tyle psują? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Maciej Wójcik

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 8.44

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekonomiczna dysproporcja. Kto pracuje więcej i zarabia mniej?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 16:05
Twórca "Magazynu Porażka" przyjrzał się kobietom pracującym. - Od zawsze interesował mnie temat nierówności ekonomicznych, dotyczy to również nierówności względem płci - mówił autor książki "O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje" Kamil Fejfer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Chełmiński pyta: dlaczego w Polsce nie da się oddychać?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:08
Gość "Faktofonii" odwiedził wielkie aglomeracje, miasta oraz wsie sprawdzając, jak w praktyce wygląda problem smogu w Polsce i co możemy zrobić, by zniwelować przyczyny zanieczyszczenia powietrza.
rozwiń zwiń