Radiohead w sieci. Archiwum, o jakim marzy każdy fan muzyki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 16:00
Kiedyś strona internetowa Radiohead świeciła pustkami, dziś to najlepiej zorganizowane archiwum muzyczne w sieci. - Biblioteka Publiczna Radiohead pojawiła się 20 stycznia. Dla fana to miejsce, o którym marzy się całe życie - mówi Norbert Borzym.  
Audio
  • Biblioteka Publiczna Radiohead - co w niej znajdą fani zespołu? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Tom York i Radiohead na koncercie na festiwalu Sziget w Budapeszcie - 2006 rok
Tom York i Radiohead na koncercie na festiwalu Sziget w Budapeszcie - 2006 rok Foto: Northfoto/Shuttersock.com/dom. publiczna

Czytaj także
Thom Yorke podczas koncertu Radiohead w Scotiabank Arena w Toronto 1200 x 660.jpg
Radiohead. "Pixies maczane w sosie a'la The Smiths"

Największe przeboje i rarytasy

Jedną z przyczyn, dla których powstało archiwum, był ubiegłoroczny atak hakerski na Radiohead. W jego wyniku zespół był zmuszony opublikować swoje stare mini-diski z nagraniami. W tej chwili na stronie zespołu znajdziemy dużo więcej rarytasów m.in. debiutancką EP-kę "Drill:" z 1992 r, piosenkę "I Want None of This", która znalazła się na charytatywnej składance "Help!: A Day in the Life" czy zawierające remiksy wydawnictwo "TKOL RMX 8".

Koszulki na wagę złota

- Można też zdobyć różne gadżety związane z ekipą Thoma Yorka. Często już niedostępne w normalnej sprzedaży - opowiada dziennikarz muzyczny i didżej. - Największą popularnością cieszą się oczywiście koszulki, bo trzeba pamiętać, że Radiohead zawsze dbali o oryginalny merch - dodaje.

Radiohead Public Library - informacje dla odwiedzających

Radiohead Public Library zbiera w jednym miejscu treści multimedialne i porządkuje 35-letnią historię zespołu, a każdy odwiedzający Bibliotekę Radiohead może wyrobić sobie specjalną legitymację.  


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 27.01.2020

Godzina emisji: 7.16

kul/ac

Czytaj także

Nick Cave. "Idol niezależny od nikogo"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 15:40
Na scenie od ponad 40 lat, w dorobku ponad 20 płyt i światowy rozgłos dzięki balladom o seryjnych mordercach. - To szaman, guru, rockman, artysta, poeta, który przeciera ścieżki, wytycza nowe kierunki i wciąż zostaje wierny sobie - opowiada dziennikarz muzyczny, Marcin Cichoński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Britpop. "Najbardziej wtórny gatunek w historii muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 11:50
W latach 90. fani muzyki w Wielkiej Brytanii żyli potyczkami słownymi Damona Albarna z braćmi Gallagher, a wyniki sprzedaży płyt zespołu Blur pojawiały się w głównym wydaniu wiadomości BBC. - Britpop przywrócił wiarę Brytyjczyków w chwytliwe, gitarowe piosenki. Jak choćby te, które kilka lat wcześniej grała grupa The Smith - opowiada autorka muzycznego cyklu, Martyna Ogonek.  
rozwiń zwiń