Uitwaaien - holenderski sposób na poprawę nastroju

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:40
Holendrzy nie tylko uprawiają "niksen", czyli relaksują się przez nicnierobienie, ale także namawiają na "uitwaaien", który dosłownie wietrzy głowę. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rainer Fuhrmann

Ta medoda znana jest w Holandii od stu lat i udowadnia, że Holendrzy wcale nie są leniwym narodem. Spacerują albo uprawiają jogging na wietrze i przekonują, że to nie tylko poprawia kondycję i odporność, ale pozwala również "przewietrzyć" myśli.

W audycji ponadto:

  • Wyścig po szczepionkę na Covid-19. Już dwa koncerny ogłosiły, że zakończyły testy, a kolejne nie zaprzestają prac nad lekami na koronawirusa. Co oznaczają te wiadomości o szczepionce, czy to światełko w tunelu?
  • Igor Mertyn o komiksie: "Matematyka dla dorosłych". Mathematics for Adults – M4A to projekt realizowany w ramach programu Erasmus+. Podręcznik ma formę komiksu, za pomocą którego osoby dorosłe, bez względu na ich wiek czy poziom wykształcenia, zdobędą lub rozwiną kompetencje matematyczne.
  • Eiffel Excellence - prestiżowy program stypendialny francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych, skierowany do najzdolniejszych studentów zagranicznych, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim, w czterech dziedzinach: nauki techniczne, ekonomia i zarządzanie, prawo oraz nauki polityczne. W ostatniej edycji programu przyznane zostały 383 stypendia na rok akademicki 2020-2021: 320 na poziomie magisterskim i 63 na poziomie doktoranckim. Wśród laureatów z całego świata znalazło się aż trzech studentów z Polski.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w poniedziałek (23.11) po godz. 6.06. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul


 

Zobacz więcej na temat: Czwórka zdrowie edukacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile się nauczysz? Zależy od tego, jak siedzisz

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 14:00
To, jaką mamy postawę na co dzień, warunkuje naszą zdolność zapamiętywania informacji i przyswajania wiedzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fakty i mity dotyczące mikrofalówki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 14:49
Mikrofalówka potrafi zdziałać cuda: szybko odgrzać jedzenie, przygotować popcorn, a nawet... zainspirować. Czy mikrofale rzeczywiście nam szkodzą?
rozwiń zwiń