Dresy staną się "ekskluzywnym strojem" przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:27
Zamknięci w domach Polacy stawiają na wygodę i kupują głównie sportowe ubrania. W czasie pandemii obserwujemy prawdziwy odwrót od mody formalnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

lotnisko covid 1200.jpg
Pandemia zmusi nas do emigracji?

Dres śmiało nazwać można najważniejszym ubraniem 2020 roku. Zamknięci w domach od połowy marca, zamiast eleganckich garsonek i garniturów, do pracy wybieramy właśnie sportowy, wygodny strój. Ograniczyliśmy także wyjścia towarzyskie. Ten trend zauważają już także sprzedawcy, bo ze sklepowych półek dresy znikają z dnia na dzień. 

Posłuchaj
03:50 _PR4_AAC 2020_11_26-07-16-51.mp3 Czeka nas rewolucja w modzie, a dres stanie się "ekskluzywnym strojem"? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

shutterstock miasto ludzie 1200.jpg
Przyszłość wielkich miast. Co się zmieni po pandemii?

- Wychodząc więc naprzeciw potrzebom klientów, oferujemy im dresy. Niektóre z nich są bardzo ekskluzywne, bogate i piękne: haftowane, wzorzyste, z koralikami, cekinami i innymi ozdobami - to już nie są zwykłe dresy - mówił Adam Leja, historyk sztuki i kolekcjoner mody. - Producenci i projektanci odzieży muszą iść z duchem czasu. Zaczęli tracić klientów, którzy nie kują już eleganckich sukien, musieli więc zmienić profil.

Czytaj także:

Czy możliwe jest, że dresy ostatecznie zastąpią nam elegancką odzież, którą nosiliśmy na co dzień, wychodząc z domu? - Dziewczyny i kobiety wciąż mają potrzebę podkreślenia swojej kobiecości, którą sportowy strój skutecznie maskuje. Dlatego do spodni dresowych zaczynają nosić szpilki, a szerokie bluzy zestawiają z eleganckimi plisowanymi spódnicami - mówił Adam Leja. Jednak jak tłumaczył jeden z pracowników dużej firmy w rozmowie z Czwórką, korpomoda jednak - przynajmniej na razie - nie ulegnie zmianie. - Nie wyobrażam sobie chodzenia w bawełnianym dresie do pracy. Oczywiście joggery, czy sportowe obuwie, w piątki są dopuszczalne, ale to jedyne odstępstwo - mówił słuchacz Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 26.11.2020

Godzina emisji: 7.16

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy awatary "wygryzą" prowadzących? Korea południowa tworzy prezenterów

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 11:30
W koreańskiej telewizji awatar już zastąpił prezenterkę. Specjaliści zauważają, że awatar świetnie przeczyta newsy, ale nie wejdzie już w interakcję z innym prowadzącym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holenderski uitwaaien zamiast duńskiego hygge?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 13:24
Uitwaaien, czyli aktywny tryb życia, to holenderski sposób na poprawę nastroju. Choć jest przeciwieństwem znanego duńskiego hygge, cel jest ten sam: osiągnąć równowagę psychiczną, spokój i zadowolenie.
rozwiń zwiń