Sylwestrowa ścieżka dźwiękowa. Kogo słuchać, przy czym tańczyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 14:30
W sylwestrową noc równie ważną rolę jak odpowiedni strój, odgrywa muzyka. Kogo słuchać, przy czym tańczyć - zastanowimy si w czwartowy poranek.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Zobacz także
shutterstock anatoliy_gleb rock gitara kosmos 1200.jpg
Rock w kosmosie. Jak muzycy sięgali gwiazd?

Tegoroczny sylwester będzie brzmiał muzyką Krzysztofa Krawczyka - przekonuje reporter Szymon Jaworski i przygląda się fanpejdżowi Krawczykonators, który zrzesza młodych fanów ikony polskiej sceny muzycznej.

Posłuchaj także:

Norbert "Bert" Borzym podsumuje 2020 rok w muzyce - opowie o najciekawszych płytach, koncertach online oraz o tym, jak pandemia zmieniła rynek muzyczny.

W audycji także:

  • Rosja może na dobre pożegnać Facebooka, YouTube czy Twittera. Rosyjski parlament przyjął projekt ustawy, która pozwala zablokować dostęp obywateli do dowolnej usługi on-line, a której celem są amerykańskie media społecznościowe. 
  • Ola Rapp i Michał Palczyński spotkali się w 2015 r. na Seszelach. Od słowa do słowa okazało się, że łączy ich ta sama pasja do odkrywania nowych miejsc oraz ciągłego przemieszczania się, najlepiej pod żaglami. Po ponad dwóch latach przygotowań, we wspólną podróż wyruszyli w kwietniu 2018 r. z Lizbony. Latem 2018 r. planowali przepłynąć słynne Przejście Północno-Zachodnie. Dotarli do jego serca – Cieśniny Bellota, ale sytuacja lodowa zmusiła ich do odwrotu i zmiany planów. To była do tej pory najtrudniejsza decyzja rejsu.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w czwartek (31.12) po godz. 6.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul


Czytaj także

Didżejska scena w internecie. Odskocznia od pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 21:17
Artyści klubowi zostali wyjątkowo mocno dotknięci pandemią. Aby nadrobić brak regularnych występów wielu z nich przeniosło się ze swoją działalnością do sieci. Grają dla swoich fanów często ze swojej sypialni lub salonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12"/h: płytowy "storytelling" od Kamilescu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 12:50
Kamilescu to stołeczny kolekcjoner płyt, za deckami od 2014 roku. W setach kładzie nacisk na puls, atmosferę i złożoną rytmikę.
rozwiń zwiń