Dieta "light" naprawdę jest zdrowsza?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 10:47
Czy produkty "light", "fit" naprawdę są zdrowsze od ich tradycyjnych odpowiedników? O tym porozmawiamy z dietetyk Jadwigą Przybyłowską. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: bzwei/Pixabay.com

shutterstock warzywa 1200.jpg
Polskie superfoods. Dlaczego warto sięgać po lokalną żywność?

Program rozpoczniemy od informacji dla dbających o środowisko. Francja może zakazać lotów krótkodystansowych. Taka propozycja wyszła od Obywatelskiej Konwencji Klimatycznej. Co zmieniłoby to w praktyce? O tym po godz. 6.15. W drugiej częscie audycji sprawdzimy, czy da się obsługiwać smartfona za pomocą myśli. Firma Elona Muska chce stworzyć taki wynalazek głównie z myślą o osobach sparaliżowanych. 

Czytaj także:

Pogodz. 8.15 w naszym studiu pojawi się gość, dietetyk Jadwiga Przybyłowska. Ostatnio, zgodnie z modą, chętnie sięgamy po produkty oznaczone jako "light", "fit" lub bez cukru, które zdają się być zdrowsze od ich tradycyjnych odpowiedników. Licząc na to, że dostarczą nam one mniej energii, wierzymy, że pomogą uzyskać szczupłą sylwetkę i zdrowie. Czy to prawda? Na to pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź wraz z naszym gościem, dietetyk Jadwigą Przybyłowską. 

Czytaj także:

Po godz. 8.45 powiemy o zmianach w życiu brytyjskich studentów. Jak się okazuje powrócą oni do zajęć stacjonarnych od 17 maja.

W audycji również: 

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w poniedziałek (19.04) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kd

Czytaj także

Granat - najzdrowszy od starożytności

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 08:42
- Wielka szkoda, że jeszcze tak mało jada się granatów w Polsce, bo to jeden z najzdrowszych owoców na świecie - mówi dietetyczka, Hanna Stolińska i zdradza sposób na bezproblemowe obieranie tych owoców. 
rozwiń zwiń