Ziemia - nasz jedyny dom. Trwa Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:20
Za nami weekend Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - pełen eksperymentów, wywiadów i spotkań online. To nie koniec atrakcji - wciąż można odwiedzać 110 wirtualnych namiotów, a w nich liczne atrakcje przygotowane dla poszukujących naukowych wrażeń. 
24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Hasłem przewodnim 24. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest "Klimat i my". Piknik rozpoczął się w sobotę (8 maja), a potrwa do 15 maja. Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik i Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia są przekonani, że tegoroczna edycja online dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń. 

SPRAWDŹ: Klimat i My. 24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik >>>

Posłuchaj
03:49 czwórka pierwsze słyszę 10.05.2021 piknik.mp3 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - liczne atrakcje w wirtualnych namiotach (Pierwsze słyszę/Czwórka)

- "Nie dziedziczymy Ziemi w spadku po naszych przodkach, my ją pożyczamy od naszych dzieci" - to stare przysłowie rdzennych Amerykanów mogłoby być mottem tegorocznego Pikniku - mówił podczas ceremonii otwarcia wydarzenia Robert Firmhofer, dyrektor CNK. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska uroczyście otworzyła imprezę, wierząc, że ten Piknik będzie równie atrakcyjny jak wszystkie dotychczasowe Pikniki. - Będzie okazją do zobaczenia niezwykle ciekawych filmów, uczestniczenia w warsztatach w sieci, spotkań z ekspertami i śledzenia naukowych pokazów - podkreśliła. 


1200x660_piknik-21_01.1 – 2.jpg
Czwórka i Piknik Naukowy. Weekend z eksperymentami!

W trakcie weekendu spotkaniom online, warsztatom na żywo, wykładom nie było końca. Eksperci podpowiadali, jak oszczędzać wodę, dbać o przydomowe ogródki, mówili o kupowaniu, wyrzucaniu, naprawianiu, klimacie i różnych odczuciach z nim związanych. Podkreślali, że jesteśmy jedynym gatunkiem na Ziemi, który wpływa na zmianę klimatyczną, która zagraża naszej planecie. 

Piknik wciąż trwa - na stronie wydarzenia możemy odwiedzić wirtualne namioty 110 instytucji, które zaangażowały się w Piknik i przygotowały ponad 300 filmów dla fanów nauki. W Czwórce też piknikujemy - w naszych audycjach to wydarzenie, a także sprawy klimatu, Ziemi, ekologii są stale obecne. Pamiętamy, że: Ziemia to nasz jedyny dom. 


pieniny dynajec trzy korony paixabay 1200x660.jpg
Pienińskie bieganie - w nowej formule po zeszłorocznych trasach

***

Tytuł audycji: "Pierwsze słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 10.05.2021

Godzina emisji: 7.16

pj

Czytaj także

Sfermentowane warzywa czy tortilla - co będą jeść kosmonauci?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 13:13
Jedzenie w kosmosie to jedno z największych wyzwań, z którymi mierzyć się muszą organizatorzy i uczestnicy wypraw w kosmos. Niegdyś w podróże pozaziemskie zabierało się po prostu tubki z żywnością, dziś szuka się innych rozwiązań i smaków.
rozwiń zwiń