Co poprawia nastroje Europejczyków w czasie lockdownu?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 08:30
We wtorkowy poranek opowiemy o nastrojach Europejczyków w czasie lockdownu. W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Institute for Scientific Information on Coffee (ISIC) określono, w jaki sposób pandemia COVID-19 i wynikające z niej obostrzenia wpłynęły na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/eldar nurkovic

Według badania wykonanego na zlecenie Institute for Scientific Information on Coffee (ISIC) dwie trzecie Europejczyków doświadczyło pogorszenia nastroju w czasie lockdownu. Dwukrotnie mniej osób (24 proc.) martwiło się, że na ich samopoczuciu negatywnie odbije się brak aktywności fizycznej. Według specjalistów w przetrwaniu tego trudnego czasu pomagało nam między innymi codzienne delektowanie się filiżanką kawy.

kawa mrożona shutter 1200 Sittipong Sirichamnan.jpg
Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na cieple dni!

Czytaj także:

W Czwórce przyjrzymy się również komunikatorowi Telegram, który, jak pisze "Spiegel" może być niebezpieczny, a jego twórcą jest tajemniczy rosyjski miliarder Paweł Durow nazywany "rosyjskim Zuckerbergiem".

W audycji również:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy we wtorek (22.06) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Kombucha - napój, który może zawojować rynek

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 09:21
Politechnika Łódzka jest partnerem projektu, którego celem jest wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji kombuchy, napoju o walorach smakowych i działaniu prozdrowotnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smak lata. Czereśnie - zdrowe owoce i liście

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 11:00
Sezon na te owoce jest krótki, dlatego warto go dobrze wykorzystać. - Czereśnie zawierają bardzo dużo jodu, wapnia, żelaza, witaminy A, C i witaminy z grupy B - mówi dietetyk Hanna Stolińska. - Zawarte w nich przeciwutleniacze spowalniają proces starzenia się.
rozwiń zwiń